Beton Zemin'den Minder Şampiyonluğuna

Beton Zemin'den Minder Şampiyonluğuna
19 Şubat 2011 Cumartesi Saat 13:08 0

Kızıltepe İlçesi’ndeki Mezopotamya İlköğretim Okulu öğrencileri Mardin İl Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Güreş müsabakalarına Kızıltepe Mezopotamya İlköğretim Okulu öğrencileri elde ettikleri başarıyla adeta damgalarını vurdular.

Mardin Kapalı Spor salonunda düzenlenen ve il genelindeki bütün okulların iştirak ettiği güreş müsabakalarında başarılı maçlar çıkaran Mezopotamya İlköğretim Okulu öğrencileri, çizdikleri başarılı grafikleriyle hem kendilerini hem de öğretmenlerini bütün salona alkışlatmayı başardılar.

Kilolarına göre ayrı ayrı kategorilerde rakiplerini “tuş” etmeyi başaran Mezopotamyalı öğrenciler müsabakalar sonucunda; Kemal Aşin, Ramazan Atız, Mahmut Alioğlu, Mahsum Ok'un elde ettiği başarıyla 4 birincilik, Nurullah Yılmaz, Barış Güner, Yusuf Azim ile 3 ikincilik ve Ozan Aburcu'yla 1 üçüncülük çıkarmayı başarırken, il genelini kapsayan müsabakalarda da toplanan 65 puan ile takım halinde Mardin il Şampiyonluğunu ilan ettiler.

Gerek bireysel gerekse de takım halinde elde edilen başarıyı Antrenörleri İsa Aşkar ve kafile başkanları A.Selam Doğan’a sarılarak kutlayan sporcu öğrenciler, elde ettikleri başarıyı tutamadıkları gözyaşlarını akıtarak kutlamaları dikkatlerden kaçmadı.

Takım halinde şampiyon olan ve bundan sora gerek bölge gerekse de ülke genelinde yapılacak müsabakalarda Mardin’i temsil edecek olan Mezopotamya İlköğretim Okulu Öğrencileri, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bahçıvancı’yı makamında ziyaret ederek elde ettikleri başarının sevincini paylaştılar.
Kızıltepe’de fiziki anlamda sıkıntıları olan Mezopotamya İlköğretim Okulu’ndan böyle bir başarının gelmiş olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Bahçıvancı, “Mezopotamya İlköğretim Okulumuz, fiziki anlamda sıkıntıları olan bir okulumuz. Öğrenciler, il genelindeki güreş müsabakalarına beton zemin üzerinde yaptıkları antrenmanlarla hazırlandılar. Elde edilen bu başarı, bundan sonra ilimiz adına getirilebilecek daha büyük başarıların da habercisi olarak görüyoruz. Öğrencilerimizden, bundan sonra bu sporun gereksinimi olan minder ve diğer ihtiyaçları karşılama adına üzerimize düşeni görevi yapacağımızdan endişe duymamalarını istiyorum. Öncelikle öğrencilerimizi, antrenör öğretmenimiz İsa Aşkar’ı, İdarecilerimiz A.Selam Doğan’ı Okul Müdürümüz Ahmet Biricik’in şahsında kutluyor başarılarının devamını diliyorum.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Unutulmaz bir aşk hikayesi Hasen'e Mala Musa û Hedikê

Kızıltepe’ye bağlı Uzunkaya Köyü vardır. Eski ismi [...]

5 saat önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

1 gün önce...

Mardin Müftüsü Çiçek Berat Kandili'ni kutladı

Mardin Müftüsü İsmail Çiçek, Berat Kandili dolayıs [...]

1 gün önce...

İşte il il koronavirüs yoğunluk haritası Sağlık Bakanı Koca paylaştı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 tanısıyla t [...]

1 gün önce...

Korona'dan ölenlerin Sayısı 725'e, vaka sayısı ise 34 bin 109'a yükseldi.

Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 76 arta [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar