Beyaz Masa 7/24 hizmet veriyor

Beyaz Masa 7/24 hizmet veriyor
30 Mart 2020 Pazartesi Saat 11:19 0

Midyat İlçe Belediyesi, Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü, Beyaz Masa ve Sağlık Birimi koordineli çalışarak mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 gece gündüz Midyat halkına hizmet veriyor.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’in talimatları ile Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, Beyaz Masa hattı üzerinden gelecek olan taleplere belediye ekipleri seferber edildi. Sunulan hizmet doğrultusunda, Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında evlerinden çıkmayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi olmayan 65 yaş üstü vatandaşlar, kronik hastalar ve engelli vatandaşlar; market, eczane ve fırın gibi noktalardan temin edilecek ihtiyaçlarını Beyaz Masa'ya bildiriyor. Vatandaşlardan gelen istekler değerlendirilerek Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Sağlık Birimi anında geri dönüş yapılıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, yardıma muhtaç aileler ve vatandaşların istekler doğrultusunda gerekli alışverişler yapılarak malzemeler evlerine yetkili personel tarafından teslim ediliyor.

Beyaz Masa görevlisi Selami Akçay, “Bayaz Masa kurulduğundan bu yana, ilçemizdeki vatandaşlardan gelen talep ve önerileri başkanlığa ve gerekli birimlere aktarıyoruz. Whatsap ve telefon hattından gelen çok sayıda talepler oluyor. Gelen talepleri ilgili birimlere aktararak gün içerisinde çözmeye çalışıyoruz.” Dedi.

Yatalak hastası Bahar Atasever’in annesi Leyla Atasever ise, “Belediye Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun. Sağ olsunlar var olsunlar. İhtiyaçlarımızı karşılıyorlar ”

Beyaz Masa’ yı arayarak, maaşının çekildiğini ve ihtiyaçlarının giderildiğini kaydeden 67 yaşındaki Yusuf Akay ise, “Belediye başkanımız çok güzel çalışıyor ve çok memnunuz. İkinci seferdir arıyorum ve ihtiyaçlarımızı giderdiler. Allah emeği geçenlerden razı olsun. Temel gıda maddesi ve bütün ihtiyaçlarımızı gideriyorlar.” Dedi.

Sağlık Birimi Tekniker Nihat Çalışkan ise, “evlere hizmete gidiyoruz. Maaşlarını çekiyoruz. Korona virüsü vakası başlamadan önce günde 30 hastaya bakılırken, bu sayı katlanarak 60-70’e çıktı. Yatalak hasta ve özürlülere gereken her türlü hizmeti yapıyoruz. Dezenfekte ediyoruz. Kırsal mahalleler dahi her yere gidiyoruz. Hastalarımıza kolonya, eldiven ve maske veriyoruz.” Şeklinde konuştu.

Midyat Belediyesi Beyaz Masa “444 56 28, 0(482) 462 29 80”nolu numaraları arayarakMidyat Belediyesi Beyaz Masa Birimine taleplerini iletebilirler.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Biz zamanlar benzin de satılan bu dükkanda yok yok

Mardin'de bir asrı aşkın süredir açık olan ve iğne [...]

1 gün önce...

Kızıltepe'de yasaklara uymayan işletmeler mühürlendi, kişilere ceza yağdı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde korona virüs tedbirl [...]

1 gün önce...

Mardin'de kış çaylarına talep arttı

Mardin'de soğuk havaların başlaması ile birlikte b [...]

1 gün önce...

‘Türk Yıldızları’ Mardin Semalarında

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi "Türk Yıldız [...]

1 gün önce...

Perte çıkan araçtan hafif yaralı kurtuldu

Mardin merkez Artuklu ilçesinde TIR’ın çarptığı ot [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Bulmuşken

2
Doç.Dr. Mustafa Öztürk
Doç.Dr. Mustafa Öztürk

Derik’te Var “Ölmez Ağacı”

3
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

İnsülin direncine dikkat!

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Erdemli Yaşamak

7