Beyaz Masa 7/24 hizmet veriyor

Beyaz Masa 7/24 hizmet veriyor
30 Mart 2020 Pazartesi Saat 11:19 0

Midyat İlçe Belediyesi, Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü, Beyaz Masa ve Sağlık Birimi koordineli çalışarak mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 gece gündüz Midyat halkına hizmet veriyor.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’in talimatları ile Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, Beyaz Masa hattı üzerinden gelecek olan taleplere belediye ekipleri seferber edildi. Sunulan hizmet doğrultusunda, Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında evlerinden çıkmayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi olmayan 65 yaş üstü vatandaşlar, kronik hastalar ve engelli vatandaşlar; market, eczane ve fırın gibi noktalardan temin edilecek ihtiyaçlarını Beyaz Masa'ya bildiriyor. Vatandaşlardan gelen istekler değerlendirilerek Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Sağlık Birimi anında geri dönüş yapılıyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, yardıma muhtaç aileler ve vatandaşların istekler doğrultusunda gerekli alışverişler yapılarak malzemeler evlerine yetkili personel tarafından teslim ediliyor.

Beyaz Masa görevlisi Selami Akçay, “Bayaz Masa kurulduğundan bu yana, ilçemizdeki vatandaşlardan gelen talep ve önerileri başkanlığa ve gerekli birimlere aktarıyoruz. Whatsap ve telefon hattından gelen çok sayıda talepler oluyor. Gelen talepleri ilgili birimlere aktararak gün içerisinde çözmeye çalışıyoruz.” Dedi.

Yatalak hastası Bahar Atasever’in annesi Leyla Atasever ise, “Belediye Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun. Sağ olsunlar var olsunlar. İhtiyaçlarımızı karşılıyorlar ”

Beyaz Masa’ yı arayarak, maaşının çekildiğini ve ihtiyaçlarının giderildiğini kaydeden 67 yaşındaki Yusuf Akay ise, “Belediye başkanımız çok güzel çalışıyor ve çok memnunuz. İkinci seferdir arıyorum ve ihtiyaçlarımızı giderdiler. Allah emeği geçenlerden razı olsun. Temel gıda maddesi ve bütün ihtiyaçlarımızı gideriyorlar.” Dedi.

Sağlık Birimi Tekniker Nihat Çalışkan ise, “evlere hizmete gidiyoruz. Maaşlarını çekiyoruz. Korona virüsü vakası başlamadan önce günde 30 hastaya bakılırken, bu sayı katlanarak 60-70’e çıktı. Yatalak hasta ve özürlülere gereken her türlü hizmeti yapıyoruz. Dezenfekte ediyoruz. Kırsal mahalleler dahi her yere gidiyoruz. Hastalarımıza kolonya, eldiven ve maske veriyoruz.” Şeklinde konuştu.

Midyat Belediyesi Beyaz Masa “444 56 28, 0(482) 462 29 80”nolu numaraları arayarakMidyat Belediyesi Beyaz Masa Birimine taleplerini iletebilirler.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HÜDA PAR: Köylülerin su ve elektrik sorunu çözüme kavuşmalı!

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kır [...]

1 gün önce...

Hayaldi gerçek oldu! Tayvan'a satışlar başladı

Derik ilçesinde, üretilen ve 2019'da İngiltere'de [...]

1 gün önce...

İtfaiyeciler bu kez, düşen kan bağışına koştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire başkanl [...]

1 gün önce...

Valilikten Toplu Mezar Açıklaması

Mardin Valiliği toplu mezar iddiaları üzerine bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN