Beyaz Su ana hattında onarım çalışmaları sürüyor

Beyaz Su ana hattında onarım çalışmaları sürüyor
18 Temmuz 2019 Perşembe Saat 19:37 0

Nusaybin'den Artuklu ve Kızıltepe ilçe merkezleri ile çevre yerleşim alanlarının içme suyunu karşılayan Beyaz Su Ana isale hattında aşırı su sızması ve çatlaklar nedeniyle onarıma alındı. Marsu Genel Müdür vekili Tahsin Pamuk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bakım onarım çalışmalarının bu gece tamamlanmasının planlandığını söyledi.

Kızıltepe ve Artuklu İlçe merkezleri ile çevre yerleşim alanlarına içme suyu sağlayan Beyaz Su ana isale hattımızın borusu, oluşan çatlaklar ve su sızması kaybının önüne geçilmek için ana hat onarıma alındı. Havaalanı arkasında çatlaklar ve aşırı su sızmaları nedeniyle bu sabah saat 07.00 itibarile müdahele edildi.

Saniyede 1200 litre su taşıyan ana isale hattı, Mardin Hava Limanı arkasında bulunan Ekinlik Mahallesi civarında aşırı su sızmaları ve çatlaklar nedeniyle sabah saatlerinde iki eskavator bir kırıcı, iş makineleri ve kepçe ekipmanların yanı sıra teknik personellerin nezaretinde onarıma alındı.

Yaklaşık 350 bin nüfusa içme suyu akışını sağlayan 74 km uzunluğundaki ana isale hattında 14 metre uzunluğundaki arızalı bölümünün bakıma alındığını kaydeden Marsu Genel Müdür vekili Tahsin Pamuk konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Amacımız bu sıcak yaz gününde hiç bir vatandaşımızın su sıkıntısı yaşamadan onarım çalışmalarını bu gece yarısına kadar tamamlamak ve içme suyunu sağlıklı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaşmasını sağlamaktır."dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç avukatların ilk cübbe heyecanı

Mardin'de 5 genç avukat cübbe giyme ve yemin tören [...]

1 gün önce...

Mardin'de 250 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Mardin'de eğitim öğretim yılının ilk döneminin son [...]

1 gün önce...

Karne heyecanına bıçaklı kavga gölgesi

Mardin'in Artuklu ilçesinde kız öğrenciler arasınd [...]

1 gün önce...

Öğrencilerine, karnedeki kare kod uygulamasıyla seslendi

Mardin'de yaklaşık 250 bin öğrencinin yarıyıl karn [...]

1 gün önce...

TÜRKONFED 'İşimi Yönetebiliyorum Projesi'nin Eğitim Programı Mardin'de Başladı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONF [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN