Beyaz-Su Borusu bir kez daha patladı

Beyaz-Su Borusu bir kez daha patladı
08 Aralık 2014 Pazartesi Saat 10:00 4

Arıza nedeniyle Mardin Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinin içme suyu kesildi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon (MARSU)Genel Müdürlüğü, Beyaz Su boru hattında yaşanan patlamadan dolayı Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine içme suyunun verilmeyeceğini açıkladı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon (MARSU) Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Nusaybin’den Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine içme suyunu taşıyan Beyaz Su borusunun patladığını duyurdu. Açıklamanın devamında şunlar belirtildi: “Mardin ili Nusaybin ilçesinden Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine içme suyu taşıyan boru hattı Kızıltepe Movapark mevkiinde patlamıştır. Yaşanan arızanın giderilmesi için ekiplerimiz onarım çalışmalarına başlamıştır. Ancak onarımın yapılabilmesi için suyun tam anlamı ile boşaltılması gereklidir. Bunun içinde onarım bir kaç gün sürebilir. Yurttaşlarımız yaşanan arıza nedeniyle içme suyunu tasarruflu kullanmaları gerekmektedir” dedi.

Öte yandan, içme suyu kesintisinin 4 gün sürebileceği tahmin edildiğinden bu konuda yurttaşların içme suyunu tedarikli kullanmaları ve gerekli önlemleri almaları konusunda çağrıda bulunuldu.YORUMLAR :::

 1. Biz
  10 Aralık 2014 Çarşamba Saat 02:16 CEVAPLA
  Sen adlı yorumcu niye o kadar kızıyorsun ki. Demeki herşey dört dörtlük yürümeyebilir. Eleştirilebiliriz. O zaman iktidarda iken vatandaşın tepkisine sabır gösterecez. Herkes sizi beğenmek zorunda değil ki.
 2. sen
  09 Aralık 2014 Salı Saat 22:32 CEVAPLA
  Ben adlı yorumcuya : bdp herkesten daha iyi belediyecilik yapıyor . mardin in 10 gün susuz kaldığını unuttunuz mu ?bu su hattını BDP mi yaptı yoksa akp mi gidinde BDP den dürüst belediyecilik dersi alin
 3. ben
  08 Aralık 2014 Pazartesi Saat 17:11 CEVAPLA
  Geçenlerde demiştim,BDP belediyecilikten anlamaz diye bugüne kadar böyleydi,belki yarın bir gün o da olur.Hizmet eden bir tane belediyesi yok gösterebileceği.Tek dertleri kandildekilerin rızası...
 4. serhad
  08 Aralık 2014 Pazartesi Saat 13:28 CEVAPLA
  Bu ne sacmaliktir böyle. .. yok mu çözümü

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

Hükümlü koğuşu spor salonuna çevrildi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve GAP Bölge Kalkın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN