Beyaz-Su İçme Suyu Şebekesi Patladı

Beyaz-Su İçme Suyu Şebekesi Patladı
05 Mart 2011 Cumartesi Saat 18:41 0

Midyat ilçesine bağlı Beyazsu köyünden Mardin merkez ve Kızıltepe ilçesine giden içme suyu şebekesi, Nusaybin ilçesine bağlı Çağlar köyü mevkisinde patladı.

Midyat ilçesine bağlı Beyazsu köyünden Mardin Merkez ve Kızıltepe ilçesine giden içme suyu şebekesi, Nusaybin’e bağlı Çağlar Köyü mevkiinde patladı. Patlama nedeniyle ekili tarlalarda büyük çapta hasar meydana gelirken Midyat- - Nusaybin Karayolunun bir kısmı çöktü.

Beyazsu köyünden gelen içme suyu şebekesi, Nusaybin’e bağlı Çağlar ve Çatalözü köyü mevkiinde büyük bir şiddetle patladı. Patlama sırasında Midyat – Nusaybin Karayolunda hareket halinde bulunan araçlar, taşan su nedeniyle büyük tehlike atladı. Patlama sırasında yeraltından çıkan taşlar nedeniyle bazı araçların camları kırıldı.

Vatandaşların DSİ görevlilerine haber vermesiyle merkez vanaları kapatılırken yaklaşık 5 metre yükselen su büyük korkuya sebep oldu. 1 saatlik bekleyişin sonunda borulardaki su tamamen boşaldı ve yükselen suyun seviyesi düştü. 1 saat kapalı kalan Midyat – Nusaybin karayolu, Nusaybin’e bağlı itfaiyenin çabalarıyla trafiğe açıldı.

— VATANDAŞLAR BÜYÜK TEPKİ GÖSTERDİSu hattının patlaması sonrası vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Mardin ve Kızıltepe’ye giden içme suyu şebekesinde sürekli patlaklar yaşandığını ve bunun çevreye büyük zarar verdiğini bildiren ekili tarla sahibi Cafer Yılmaz, zarar gören tarlanın iki yıl boyunca hiçbir işe yaramayacağını söyledi. Yılmaz; “tarlamızda boru hattının patladığını telefonla öğrendik. Gelip baktığımızda tarlanın ziyan olduğunu gördük. İki üç aydır yaptığımız bütün çalışma su altında kalarak ziyan oldu” dedi.

Çağlar köyünde yaşayan vatandaşlar da su patlağı nedeniyle büyük tepki gösterdi. Çağlar köyünde oturan Ekrem Dursun; “ben evde çalışıyordum. Çocuklar suyun patladığını söyledi. Ben de yetkililere haber verdim. Bu patlak köyün yakınlarında bir evin yakınında patlasaydı zarar çok daha fazla olurdu. Yetkililer buna bir çare bulsun. Allah korusun burada bir araba takla atıp kaza yapsaydı hesabını kim verecekti” şeklinde konuştu. / Nusaybinim.com

KAYNAK: Arif AltunkaynakYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç avukatların ilk cübbe heyecanı

Mardin'de 5 genç avukat cübbe giyme ve yemin tören [...]

1 gün önce...

Mardin'de 250 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Mardin'de eğitim öğretim yılının ilk döneminin son [...]

1 gün önce...

Karne heyecanına bıçaklı kavga gölgesi

Mardin'in Artuklu ilçesinde kız öğrenciler arasınd [...]

1 gün önce...

Öğrencilerine, karnedeki kare kod uygulamasıyla seslendi

Mardin'de yaklaşık 250 bin öğrencinin yarıyıl karn [...]

1 gün önce...

TÜRKONFED 'İşimi Yönetebiliyorum Projesi'nin Eğitim Programı Mardin'de Başladı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONF [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN