Bilardo Turnuvasına Yoğun İlgi

Bilardo Turnuvasına Yoğun İlgi
21 Nisan 2011 Perşembe Saat 00:42 2

Mardin’de geleneksel hale getirilen 4. Amerikan Bilardo turnuvası Kızıltepe’de gerçekleştirildi.

Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odasının sponsorluğuyla turnuvaların değişmez adresi olan Gençlik Kafe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen turnuvanın final maçına ilgi büyüktü.

Gençlik Kafe Kültür Merkezi Sahibi Osman Kakız’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve bölgenin iddialı bilardocularının da aralarında olduğu 32 yarışmacının on gün boyunca İsteka oynattıkları turnuvanın final maçı tam bir şenlik havasında geçti. Erdem Kaymaz ve Murat Düzgünoğlu arasında oynanan final maçını Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Gazan, Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Zeynettin Ayav, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Aziz Doğru, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı İsa Tunç, Demir Doğramacılar Odası Başkanı Sait Karaoğlu, Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Karaboğa, Bazı belediye encümen üyeleri ile çok sayıda bilardo severin de aralarında olduğu izleyiciler final maçını büyük bir heyecan ve ilgiyle izlediler.

Turnuvanın final maçının sonucunda rakibi Murat Düzgünoğlu’nu 7-4 gibi farklı bir sonuçla geçmeyi başaran Erdem Kaymaz turnuvada şampiyonluğunu alkışlar arasında ilan ederken ikinciliği Murat Düzgünoğlu, üçüncülüğü ise Mahmut Kurğa elde etti.

 

Turnuvanın bütün katılımcılarına Mardin Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı ile Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanılığı tarafından birer katılım sertifikasının tanzim edilerek verildiği turnuva sonunda dereceye giren bilardoculara birer kupa, Madalya ve Istaka hediye edildi.

Turnuvayı organize ederek ev sahipliği yapan Gençlik Kafe Kültür Merkezi Sahibi Osman Kakız, Bilardo sporuna olan ilginin artarak sürmesi için her yıl düzenli olarak gerçekleştirdikleri ve geleneksel hale getirdikleri turnuvada her yıl ayrı bir şampiyonun çıkıyor olmasının bu spora olan ilginin de ciddiyetini ortaya koyduğunu söyledi.

Turnuva sonunda konuşan Mardin Esnaf Odaları Birliği Başkanı Doğan Gazan, Böylesine güzel bir turnuvaya sponsor olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bilardo gibi, beyni ve düşünmeyi üretmeye zorlayan bir sporu desteklemek hepimizin görevidir. Bu turnuvaları artırarak sürdürmek istiyoruz. Amacımız bu turnuvaları bölge düzeyine çıkartarak insanların özellikle de gençlerimizi üretmeye zorlayan bilardo sporuna yönelişini arttırmaktır” diye konuştu.


KAYNAK: Kadir ÜründüYORUMLAR :::

  1. Cevat Aslan
    21 Nisan 2011 Perşembe Saat 14:53 CEVAPLA
    çok değerli cigerci osman OSMAN KAKIZ'ı düzenlediği bu güzel etkinlikten ötürü kutluyorum. Esnaf Odası Birliği Başkanı Doğan beye ve Kızıltepe Başkanı Zeynetin beye başarıları organizasyona yaptıkları katkı için bir kızıltepeli olarak teşekür ediyorum. Aynı destek ve etkinliklerin sürmesi dileğiyle saygı sunuyorum.
  2. Ahmet KARABOĞA
    21 Nisan 2011 Perşembe Saat 13:59 CEVAPLA
    Seyirciler olarak Bilardo Turnuvasını izlerken büyük keyif aldığımızı belirtmek isterim. Ayrıca Osman Bey'in organizasyonu, maçı anlatması ve yorumlaması ile misafirperverliği muhteşemdi. Düzenledikleri turnuva için Kızıltepe Odalar'ına ve yoğun ilgi gösteren basın mensuplarına teşekkür eder, katılmış olan tüm oyuncuları kutluyorum.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Karantinadan kaçan bir kişi tüm binanın karantinaya alınmasına neden oldu

Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan ve İstanbul' [...]

1 gün önce...

Horoz dövüştürenlere sosyal mesafe cezası

Kızıltepe ilçesinde Sosyal mesafeye uymayan ve Hor [...]

1 gün önce...

18-20 yaş arasındaki gençlere yeni düzenleme

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağı bulunan [...]

1 gün önce...

15 bin 750 lira Kavga edenlere sosyal mesafe cezası

Polis ekipleri, kavga eden 5 kişiye sosyal mesafe [...]

1 gün önce...

Koronavirüs aşısında ilk adım atıldı!

Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar