BİLSEM'den Mardin Emniyetine 300 siperli maske

BİLSEM'den Mardin Emniyetine 300 siperli maske
17 Nisan 2020 Cuma Saat 18:33 1

Mardin Artuklu'da faaliyet gösteren ve kısa adı (BİLSEM) olan Artuklu Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi ile Kızıltepe Bilim Sanat Merkezi'nde üretilen koruyucu siperlikli maskeler, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Geçtiğimiz günlerde AR-GE çalışmalarını tamamladıktan sonra seri üretime geçen Artuklu Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi ile Kızıltepe Bilim Sanat Merkezi'nde üretilen yüz koruyucu siperlikli maskelerin ilgili kurumlara dağıtımını sürdürüyor.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer, Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ahmet Gönenç, Kızıltepe Bilim Sanat Merkezi Müdürü Selahattin Sümer ile birlikte üretilen 300 siperli maskeyi Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya'yı ziyaret ederek teslim ettiler.

Mardin'de özellikle vatandaşla temas noktasında olan sahada ve uygulama noktalarında görev yapan emniyet mensuplarına ulaştırılmak üzere hazırlanan maskeleri Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya'ya teslim eden Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer, siperlikli yüz maskesi üretiminin devam ettiğini söyledi.

Emniyet görevlilerinin, sağlık çalışanlarıyla birlikte vatandaşla en çok temasta bulunan kamu görevlileri olduğunu belirten İl Müdürü Şeyhmus Sümer, Sosyal mesafe kurallarının uygulanması noktasında oldukça zor bir alanda görev yapan kolluk kuvvetlerinin sağlığının öncelikli meslek gurupları arasında olduklarını dolayısıyla da BİLSEM'de üretilen yüz koruyucu siperlikli maskelerden 300 adetinin kendilerine teslim ettiklerini kaydetti.

Üretilen maskeleri kabul eden ve kendisini ziyaret eden heyete teşekkür eden Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, "Birlik ve beraberlik içinde, her zamankinden daha çok dayanışarak, yan yana gelemesek de her zaman ve her koşulda omuz omuza olduğumuzu bilerek bu süreci de atlatacağımıza inanıyorum. Destekleri için Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline teşekkür ediruz" dedi..YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişl [...]

1 gün önce...

3 milyon TL'lik Zarar; yetkililerden tahsil edilecek

Mardin’in tarihi ve kültürel dokusunu bozduğu gere [...]

1 gün önce...

Görevden alınan yönetici sayısı 7'yi buldu

Mardin Büyükşehir Belediyesini teftiş eden müfetti [...]

16 saat önce...

Mardinli asker ağır yaralandı

Hakkari’de görev yapan Mardinli hemşehrilerimiz u [...]

1 gün önce...

Tatil dinlemediler okullarını botanik bahçeye çevirdiler

Yaz tatili dinlemediler, okullarını botanik bahçey [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN