Binlerce öğrenci buz pistiyle mutlu oldu

Binlerce öğrenci buz pistiyle mutlu oldu
19 Şubat 2019 Salı Saat 09:41 0

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince, öğrencilere karne hediyesi olarak oluşturulan ve bir ayda yaklaşık 16 bin öğrencinin eğlenerek öğrendiği, Buz Pateni Pisti kapanış programı düzenlendi.

Okay Yaşar Anadolu Lisesi Spor Salonunda kapanış programında öğrenciler bir dizi gösteri yaptı. Buz pistinde ay yıldız oluşturduktan sonra Türk Bayrağı açan öğrenciler, Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman ve velilerden büyük alkış aldı.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, programda yaptığı konuşmada, geçen senede aynı etkinliği yaptıklarını anımsattı.

Öğrencilerin mutluluğunun yüzlerinden okunduğunu ifade eden Yaman, “Gerçekten güzel bir tablo. Geçen sene de yapmıştık. Bu senede yine bir ay süren bu etkinliği yaptık. “Yazın mahalleme havuz geldi” kışın “Mahalleme buz pisti geldi” diyoruz. Bu şekilde yavrularımızı çocuklarımızı mutlu ediyoruz. Bir ay içerisinde yaklaşık 16 bin yavrumuz buz pateni ile eğlendiler. Aynı zamanda milli takımımız bir gösteri yaptı. İnşallah bu şekilde devam edecek” dedi.

Çalışmalarda çocukları hep ön planda tutuklarına işaret eden Yaman, şöyle devam etti: “Çocukları hep ön planda tutuyoruz. Çocukların hem zamanları değerlendirmek hem de kişisel gelişimleri için önem verdiğimiz projeleri çocuklarla birlikte uyguluyoruz. Gördüğünüz gibi güzel bir tablo var. Hem aileleri seviniyor hem de çocuklar seviniyor. İnşallah bu çalışmalarımız devam edecek. Çocukların hayal dünyası geniş olduğu için farklı şeyler istiyorlar. Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak bu isteklerini yerine getirdik ve getirmeye devam edeceğiz.”

Şehre olan ilginin her geçen gün artığını vurgulayan Yaman, “Gençler, kadınlar, engelliler ve çocukların bu şehirde zamanlarını çok rahat geçirmeleri her türlü tedbiri almış durumdayız. Huzur geldikçe de şehre olan ilgi artıyor. Örneğin çok önemli bir tur şirketi burada bir lansman programı yapacak. Turizmciler, mart, nisan ve mayıs aylarında tüm otellerin dolu olduğunu söylüyor. Bu çok önemli. Şuanda iyi bir talep var. 2018 yılında bu şehir 3 milyondan fazla kişi ağırladı. Bu yılda 5 milyonda fazla misafir bekliyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hastalar artık gökyüzünü izleyerek tedavi olacaklar

Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, THY Genel Mü [...]

1 gün önce...

Vali Erin, tebdili kıyafetle hastaneleri denetledi

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, tebdili kıyafetle [...]

14 saat önce...

MARSU'dan Su'ya Zam Yapılmamış Açıklaması!

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Ge [...]

13 saat önce...

Ormanlık alanda yangın

Mardin'de ormanlık alanda yangın[Fotoğraf: AA]ABON [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Amine'nin talebini yerine getirdi

Mardin'de yetiştirme yurdunda kalan 18 yaşındaki g [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN