Bir sezonda Mardin'in iki takımını süper lige taşıdı

Bir sezonda Mardin'in iki takımını süper lige taşıdı
30 Ağustos 2020 Pazar Saat 18:02 0

Mardin Atletizm Spor Kulübü Trabzon’da SÜPER Lige 2 takımla yükselerek Tarihi bir başarı elde etti.

Eski Milli atlet Dünya 3. ve Balkan Şampiyonu Mehmet Münir Cura’nın Başkanlığını üstlendiği kulübün, zor şartlara ve Pandemiye rağmen Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Kulüplerarası Spor Toto 1.Lig Final yarışmalarına 26-27 Ağustos 2020 tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenen yarışmalara katılan Mardin Atletizm Spor Kulübü 1. Ligde tarihi bir zafer kazanarak büyük erkeklerde 2020 sezonu Türkiye 1. Lig Şampiyonu oldu.

Kadınlarda 2. olarak SÜPER Lige iki takımla yükselerek önemli bir başarı elde etti. Kulüp Başkanı Cura, Türk spor tarihine Marka kulüp olduğumuzu bu başarı ile kanıtladıklarını dile getirdi.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Trabzon Söğütlü Atletizm Pistinde 26-27 Ağustos 2020 tarihinde yarışmalar düzenlendi. Yarışmalarda büyük erkeklerde 15 takım kadınlarda 10 takım ile son yılların en yüksek katılımı olduğu bir sezon oldu. Kulüplerarası Türkiye Atletizm 1.Ligi kıyasıya bir mücadele ile yarışmaların tamamlandığını açıklayan Cura yarışmalar sonunda Mardin Atletizm Spor Kulübü erkeklerde 245.5 Puan toplayarak açık arayla erkeklerde SÜPER lige yükseldi. Kadınlarda İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ile birlikte 164 puanla SÜPER lige iki takımla yükselerek önemli başarı elde ettik.

MARDİN, İLK KEZ FENERBAHÇE, GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ'LA AYNI LİGDE

Mardin Atletizm Spor Kulübü 2021 sezonunda Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Enka Spor kulüpleri gibi köklü takımların yer aldığı SÜPER Ligde katılma şerefine ulaşmış oldu.

Kulüp Başkanı Mehmet Münir Cura, destek verildiği takdirde Mardin'i başarılı bir şekilde SÜPER Ligde temsil etmek istediklerini kaydetti. Başkan Cuma, "Kulübümüz aynı zamanda alt yapıda başarıdan başarıya koşuyor. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından organize edilen Bölgesel Liglerde sadece son 5 yılda Diyarbakır, Şanlıurfa, Malatya, Gaziantep ve Batman’da düzenlenen U12-U14-U16-U18 Liglerinde 175 madalya kazanarak alt yapıda önemli başarı elde edildi. Mardin Atletizm Spor Kulübümüz 2016-2018 sezonunda SÜPER Ligde Mardin ilimizi temsil etmemize rağmen kulübümüze yerelde destek verilmemesi rağmen çalışmalarımız sekteye uğramasına rağmen zor şartlarda devam ettik." dedi.

Mardin Life Yayın Gurubu olarak; Mardin adında atletizmde tarihi bir başarıya atan ve aynı sezonda iki takımı birden Süper Lig'de Mardin'i temsil etme başarısına kavuşturan Mardin Atletizm Spor Kulübü Başkanı Münir Cura ve ekibini tebrik eder 2021 sezonunda Mardin atletizm takımlarına SÜPER Ligde başarılar diliyoruz.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cumhuriyetin 97. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü kaps [...]

1 gün önce...

Mardin esnafından örnek davranış

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde evleri yangında küle [...]

1 gün önce...

Midyatlı kadınlardan muhtaç ailelere yardım

Midyat Girişimci Kadınlar Derneği (MİGKAD) Başkanı [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü Nusa [...]

1 gün önce...

Mevlid Kandili dua ve salâvatlarla idrak edildi

​Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN