Güvercin beslediği evinde ölü bulundu

Güvercin beslediği evinde ölü bulundu
14 Temmuz 2020 Salı Saat 11:18 0

Kızıltepe'de evinde kuş besleyen Fırat Ulutaş, halsizlik ve baş dönmesi şikayetiyle başvurduğu hastaneden Covit-19 testi uygulandıktan sonra evine döndü, Ulutaş, iki gün sonra evinde ölü bulundu.

Olay, Tepebaşı Mahallesi 608. sokakta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, bir apartmanın dairesinde ikamet eden Fırat Ulutaş, ikamet ettiği evinde hem kuş besliyor hem de kuş yetiştirerek, ticaretini yaparak geçimini sağlıyordu.

Ailesi ve çevresi ile arasından sorun olmadığı öğrenilen Fırat Ulutaş'ın ölümünden iki gün önce Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetiyle başvurduğu, şikayeti üzerine kendisine Kovit-19 testinin uygulandığı ancak, test sonucunun negatif çıktığı öğrenildi.

İkamet ettiği adreste ölü bulunan Fırat Ulutaş'ın en son annesi ve ailesiyle telefonda konuştuğunu ve halsizliğinin devam ettiğini söylediği öğrenildi.

Merhum Ulutaş'ın abisi Azat Ulutaş, "Kardeşim Fırat Ulutaş, kuş yetiştiriciliği ile uğraşıyordu, evinin odalarında kuş besliyordu ve bunu da ticari olarak işe dönüştürmüştü. Bu nedenle de evinde tek kalıyordu. Ailesi ve aile çevresiyle de arası çok iyiydi. Fırat, olayın gerçekleştiği günden iki gün önce baş dönmesi ve halsizlik şikayeti ile hastaneye başvurmuştu. Kızıltepe devlet hastanesinde covid testi yapılıp gönderiliyor. Halsizlik şikayetleri devam ediyordu. Vefat ettiği ggece; akşam saatlerinde her akşam olduğu gibi aile üyeleri ve çevresiyle telefonda görüştü. Gecenin ilerleyen saatlerinde telefonuna cevap vermemeye başladı. En son görüştüğü kişi ise annesi oldu. Telefonda konuştuktan sonra cevap vermemeye başlayınca ben kendim evine gittim. Kapıyı çaldım, bayağı uğraştıktan sonra içeriden yanıt alamadım ve bunun üzerine sağlık birimleri, polis ve itfaiyeye haber verdim. Gelen itfaiye ekibinin yardımı ile balkonundan içeri ulaşabildik. Yerde yatıyor olduğunu gördük. Sağlık ekibi yaptığı kontrolde nabız alamadıklarını belirttiler. Bunun üzerine hastaneye kaldırıldı ve burada kendisine otopsi yapıldı. Yapılan Otopsi sırasında Covit-19 testi tekrar yapıldı ancak tıpkı önceki testinde olduğu gibi sonuç yine negatif çıktı. Gerçek ölüm nedeninin anlaşılması için numuneler alınıp adli tıp'a gönderildi. Ön otopsi bulgularında ölüm nedeninin kalp krizi olabileceği tahmin edildiği bize söylendi. Çok üzgünüz" dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli İşadamından Beşiktaş'a 1 milyonluk bağış

İstanbul'da ikamet eden Mardinli İş İnsanı Umut Ta [...]

1 gün önce...

Bu fotoğrafa rağmen virüse yakalandılar

Bir kişi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ko [...]

1 gün önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

20 saat önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

17 saat önce...

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

15 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN