Bir tarafta turist, bir tarafta inşaat olmaz!

Manavgat-Alanya sınırında Alara Çayı kıyısında inşaat yasağına rağmen devam eden otel inşaatı, 6 Temmuz Pazartesi günü müşteri almaya hazırlanan Raymar Hotels yetkililerinin tepkisine neden oluyor.

Manavgat-Alanya sınırındaki son otel olan Raymar Hotels müdürü Armağan Yörü, gerekli kurumlara şikayette bulunmalarına ve inşaat yasağına rağmen otel inşaatının devam ettiğini dile getirdi.

 

Raymar Hotels Müdürü Armağan Yörü, “Otelimizin hemen yanı başında inşaat çalışması devam ederken tatil için gelen misafirlerimizin rahat etmeleri mümkün olmayacaktır” dedi.

 

Koronavirüs nedeniyle en büyük mağduriyeti turizmciler ve turizm çalışanlarının yaşadığını belirten Yörü “Her şeye rağmen tesisimizi açmak ve hizmet vermek istiyoruz. Yetkilileri önlem almaya çağırıyoruz” dedi.

 

Manavgat-Alanya D-400 Karayolu üzerinde Alara Çayı yakınlarında Örenşehir Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Raymar Hotels bünyesindeki Raymar Resort&Aqua 6 Temmuz Pazartesi günü turizm sezonuna merhaba diyerek ilk misafirlerini karşılamaya hazırlanıyor.

2013 yılında açılan ve 250 personeli bünyesinde barındıran Raymar Resort&Aqua Genel Müdürü Armağan Yörü, “İçinde bulunduğumuz bu zorlu şartlarda pandemi sürecine uygun hazırlıkların yapılarak 2020 yaz sezonu için ilk açılış tarihi 15/06/2020 tarihi planlanmış olup yan parselde yapılmakta olan yeni otel inşaatının devam etmesinden dolayı açılış tarihimiz 01/07/2020 tarihine değiştirilmiştir. Bu tarihte de inşaat devam ettiği için 06/07/2020 tarihi itibari ile misafirlerimize kapılarımızı açmaya hazırlanmaktayız.

 

 

Hem Türkiye turizminin hem de Türkiye’deki turizmcilerin büyük sıkıntı ve zorluk yaşadıkları pandemi süreci içerisinde, devlet büyüklerimizin turistlerin ülkemize gelmeleri için harcadıkları çabalar göz önündedir.

 

 

Maalesef pandemi dolayısıyla büyük riskler alarak açma kararı aldığımız tesisimizde yan parselde yapılmakta olan yeni otel inşaatından dolayı zorluklar yaşamaktayız. Valilik ve turizm il müdürlüğü tarafından alınan inşaat yasağına rağmen inşaat halen devam etmektedir. Gerekli kamu kurumlarına 16/06/2020 tarihinde ve 01/07/2020 tarihinde olmak üzere vermiş olduğumuz dilekçelere rağmen herhangi bir sonuç ve yaptırım uygulanmamıştır.

 

Pandemi problemi üzerine birde bu inşaattan kaynaklı bir problemi daha kaldıracak gücümüz yoktur. 06/07/2020 tarihinde gelecek olan misafirlerimizi böyle bir görüntü ve ses kirliliği içerisinde tesisimize kabul etme ve ağırlama şansımız yoktur. Mevcut inşaat faaliyetinin durdurulması elzemdir.  Ayrıca görüntü olarak inşaat etrafının düt çekilerek kötü görüntünün kapatılmasını ve inşaatın ivedilikle durdurulmasını talep etmekteyiz. Bu mağduriyetimizin giderilmesi hususunda yetkili tüm Kamu Kurumlarını ve yetkililerini göreve davet ediyoruz” dedi.

 

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle