Bölgenin en büyük yatılı Kur’an Kursu Mardin'de Açıldı

Bölgenin en büyük yatılı Kur’an Kursu Mardin'de Açıldı
24 Haziran 2019 Pazartesi Saat 10:30 0

Mardin’de hayırseverlerin destekleriyle yapılan ve 5 yıldızlı otelleri aratmayan konforda olan Behçet Hattapoğlu Erkek Yatılı Kur’an Kursu binası tamamlandı.

Güneydoğu bölgesinin en büyük ve modern Kur’an Kursu binası Mardin merkez Artuklu ilçesi Yenişehir Semtinde hayırsever vatandaşların desteği ile yükseldi. Behçet Hattapoğlu Erkek Yatılı Kur’an Kursu, 5 yıldızlı otellerin konforunu aratmıyor.

13 Mart Mahallesinde ikiz kentin hemen yanı başında yükselen Behçet Hattapoğlu Erkek Yatılı Kur’an Kursu binası tamamlandı, yanındaki Nuri Saruhan Kur’an Kursu inşaatı ise devam ediyor. Erkek Kur’an kurslarının karşısında ise Duyan Kız Kur’an Kursu hizmet veriyor.

İçinde yemekhaneler, yatakhaneler, dinlenme salonları olan Yatılı Erkek Kur’an Kursu’nda, ayrıca spor aletlerinin yer aldığı alanlarda olacak.

Toplamda 400 yataklı erkek ve 250 yataklı da kız kursları hakkında İLKHA’ya konuşan Mardin İl Müftüsü İsmail Çiçek, öncelikle hayırsever vatandaşlara yaptıkları yardımlar için teşekkür etti.

“Eylül’de yatılıya başlayacağız”

Müftü Çiçek, “Burası Behçet Hattapoğlu Yatılı Kur'an Kursu’muzdur. Yanında da Nuri Saruhan Kur’an Kursu’muzun inşaatı ise devam ediyor. Yaklaşık 400 kişilik bir yatılı eğitim merkezi olacak. Karşımızda Duyan Kız Kur’an Kursumuz hizmet veriyor. İnşallah Eylül ayında yatılıya başlayacağız. Yaz ayında çocuklarımızla buluştu. Bugün yaz Kur’an kursları bu eğitim merkezinde başlamış oldu.” dedi.

“Evlatlarınıza talibiz, onları bekliyoruz”

Milli Eğitim ile birlikte çalıştıklarını kaydeden Çiçek, “Örgün eğitime devam eden, İmam Hatip Lisesine devam eden, 5 sınıfa geçmiş çocuklarımızı alıyoruz ve sabahleyin onları örgün eğitime gönderiyoruz, öğleden sonra da bize geliyorlar. 6-7 ve 8’inci sınıfta hafız yapmayı düşünüyoruz. Hafızlığını tamamlayan öğrencilerimiz eğer devam etmek isterlerse diğer Arapça eğitimi alacaklar. Arapçaları güçlendirilmiş olacaklar. Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz arzu etmeleri halinde yandaki binamıza üniversite bölümüne geçecekler ve 5 yıl boyunca da üniversitemizde devam edecekler. Vatanımıza, milletimize, dinimize hayırlı evlatlar yetiştirmeyi umut ediyoruz. Evlatlarınıza talibiz, onları bekliyoruz. Eğer sizde çocuklarınızı bizimle okutmak isterseniz herhangi bir cami imamına, müftülüklere ulaşarak oradan çocuklarınızı bize emanet edebilirsiniz. Çocuklarınıza talip olduğumuzu tekrar ifade ederek, hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Meclis toplantısı devam ediyor

Mardin Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi, ağustos a [...]

1 gün önce...

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünnet

Türk ve Çinli çiftin çocuklarına Nusaybin'de sünne [...]

1 gün önce...

Eczacılardan Eczacıya şiddet açıklaması

Mardin’de bir süre önce bir eczacının darp edilmes [...]

1 gün önce...

Memur-Sen zam teklifine ilişkin basın açıklaması düzenledi

Hükûmetin zam teklifini kabul etmeyen Memur-Sen, k [...]

11 saat önce...

BİLSEM Sonuçları Açıklandı!

Mardin’de 2015 yılında kurulan ve Genel Yetenek/Zi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Bugün günlerden...!

1
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yolum Maraş'a Düşünce

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Yaşamın Adaleti

3
Mustafa Aydın
4
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

5
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

6
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

7