Bölünmez, Valinin gidişini 50 kurbanla kutladı

Mardin 22'nci dönem bağımsız milletvekili Süleyman Bölünmez, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman'ın, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişliği'ne atanması nedeniyle şükür namazı kılıp, 50 kurban kestiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı Valiler Kararnamesi’yle Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mülkiye Başmüfettişliği'ne atandı. Kararı öğrenen 22'nci dönem bağımsız milletvekili Süleyman Bölünmez, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Millet Camisi'ne gidip, şükür namazı kıldı. Memleketinde ise 50 kurban kestiren Bölünmez, etleri ihtiyaç sahibi olanlara dağıttı.

KİMSENİN TEPKİ VERMESİNE İZİN VERMEDİM

Köylerdeki muhtarlarla iletişime geçerek onlara kestirecekleri kurbanları gönderen Bölünmez, yaptığı açıklamada “Sayın Vali geldiği günden beri Mardin’de yanlış icraatlara imza attı. Ama bizler bölgenin içinde bulunduğu hassas süreci ve olağanüstü durumu da göz önünde bulundurarak Sayın Cumhurbaşkanımızı ve AK Parti zarar görmesin, zor durumda kalmasın diye Vali aleyhinde hiçbir açıklama ve icraatımız olmadı. Yapmak isteyenleri de uyarmıştık. Bölgede siyaset yapan bir milletvekili olarak bizlere gelen şikayetler üzerine de bunu yetkili makamlara ileterek merkeze alınması halinde 50 şükür kurbanı kesme sözünü vermiştim. Bunu partinin yetkililerine ve şehrin ileri gelenlerine de zaten söylemiştim. Sayın Cumhurbaşkanımızın imzaladığı kararnamede Vali merkeze alınca bütün dostlarımız bizleri arayarak verdiğimiz adağı yerine getirmemizi istediler. Bizler de hem adağımızı yerine getirmek hem de fakir ve ihtiyaç sahibi insanlarımızı sevindirmek için kurbanlarımızı kestirdik. Allah kabul etsin.”dedi.

Valiye olan tepkisinin kendisinin merkez ilçe hariç Mardinlilerden uzak durmasından kaynaklandığını iddia eden Bölünmez, Vali’nin Mardin halkı ile iyi iletişim kuramadığını yaptığı yanlış icraatları ile de devlet düşmanları ve terör yandaşlarına iktidarı zor durumda bırakmak için malzeme verdiğini dikkat çekti.

Bölünmez, ayrıca Vali Yaman’ın Mardin’in ileri gelen isimlerini birbirine düşürme karşı karşıya getirme uygulamalarından rahatsız olduğunu ve zamanında kendisini bu konularda uyardığını sözlerine ekledi.

Bu arada mahalle muhtarları da köylerinde kurban kestirdiği için Süleyman Bölünmez’e teşekkür ettiler..

Eskikale Muhtarı Mehmet Nuri Alkış kurban kestirdikten sonra “Sayın vekilimize Mardin Halkı adına kestirdiği şükür kurbanından dolayı köy halkı adına kendisine teşekkür ediyoruz.”dedi.

YORUMLAR

  • Allah kabul etsin. Çok şükür kurtulduk

Yorum Ekle