Buğday ekili tarla küle döndü

Buğday ekili tarla küle döndü
03 Haziran 2020 Çarşamba Saat 13:15 0

Artuklu'ya bağlı kırsal Göllü ile Eryeri mahalleleri arasında bulunan ekili arazide yangın çıktı, çıkan yangında 300 dönümlük buğday ekili tarım arazisi yandı.

Artuklu'ya bağlı Göllü Mahallesi ile Eryeri Mahalleleri arasında bulunan 300 dönümlük buğday ekili arazi çıkan yangın sonucu küle döndü.

Rüzgarın etkisiyle bir anda büyüyen yangın, çevrede bulunan köylülerin ve mahalle sakinlerinin müdahalesiyle söndürülmeye çalışıldı. İş makinelerinin de kullanılmasıyla önü alınmaya çalışılan yangın daha fazla yayılmadan söndürüldü.

Çıkan yangında 300 dönümlük buğday ekili tarla tamamen yanarken, tarlanın ortaklarından Beşir Dündar, çıkan yangının elektrik direğinden kaynaklı olduğunu kaydetti.

Eryeri Mahallesi'nden Göllü Mahalle sınırına kadar ulaşan geniş bir alana yayılan buğday ekili tarlanın tamamen yandığını kaydeden Tarla Sahiplerinden Beşir Dündar, "Yangının çıkış sırasında tarlada değildim, Buradaki sulamacı arkadaşlarımız elektrik direğindeki yüksek gerilim hattından çıkan kıvılcımların yangına sebep olduğuna şahit olduklarını söylediler. Ekipler, Elektrik kesme işleminden sonra indirilen seksonelden dönen geri akımın yangına neden olduğunu düşünüyoruz. Tarladaki yangın tamamen söndürüldükten sonra itfaiye ekipleri geldi ama olan oldu."
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

1 gün önce...

Mardin - Van arası artık üç saat daha yakın!

Mardin, Batman ve Siirt illerinin Van ile ulaşım m [...]

14 saat önce...

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

6 saat önce...

Karayolunda Tuzaklanan Patlayıcı ele geçirildi

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN