Büro Memur-Sen, ilk üyelerine plaket verildi

Büro Memur-Sen, ilk üyelerine plaket verildi
30 Ocak 2020 Perşembe Saat 15:26 0

Büro Memur-Sen Mardin Şubesi Mardin’de İlk üye olan 5 kişiye plaket ve çeşitli hediyeler verdi.

Üyelere plaket takdiminde Şube Başkanı Ümit Unat, yaptığı konuşmada Sendikacılığın yokluk içerisinde başladığını belirterek, "Büro Memur-Sen'in ilk temel taşları sizlersiniz. Bu hizmetimiz günümüzde karşılığını bulmayabilir fakat öyle bir hizmettir ki bu her zaman andığınızda mutlaka bir iyilikle bir karşılık buluyorsunuz. Yaptığımız hizmetlerin hiçbir şekilde karşılığını beklemedik. Çok şükür Memur-Sen 1 milyonu aştı, Büro Memur-Sen 75 bini geçti. Sendikalı Olmanın zor olduğu dönemlerde, sendikamızın bugünlere gelmesi için mücadele eden saygıdeğer kardeşlerim ile 24 yıllık destana yön veren, Soylu mücadelemizin 24 yılının tamamında ve her anında, cesur yüreklerin, vefakâr ve cefakâr yiğitlerin alın terleri vardır. bu sendikanın yokluğu bilen insanların mücadele ettiği bir yer oldu."dedi.

Açıklamasının devamında Unat şunları söyledi:

"Bu mücadelenin öncülüğünü üstlenen ağabeyimiz, fikir önderimiz, kurucu liderimiz Mehmet Akif İnan başta olmak üzere cusu büyüğümüz Mehmet Fatih Uğurlu abimiz daha nice isimsiz kahramana minnetlerimizi sunuyor, bu soylu yürüyüşe hizmet edip ahirete göç eden nice isimsiz dava adamlarına Allah’tan rahmet diliyorum. Teşkilatımızın en kıymetli noktası, kurucu genel başkanımız rahmetli Akif İnan’ın, ‘Bütün giysileri yırtsak yeridir, yeter bize vefa elbiseleri’ deyişindeki gibi, ‘Vefakar’ oluşumuzdur. Kimseyi ötekileştirmeden, emeği önceleyerek hareket edişimizdir alın terinin kıymetini bilişimizdir”

Unat, Mardin’de en eski üyeler sırasıyla Mardin SGK İl Müdürlüğünden Faruk Evis, Mardin Adliyesinden Nizamettin Çaka, Mardin SGK İl Müdürlüğünden Nurettin Bülbül, Mardin Defterdarlığından Ahmet Oğuz ve Mardin Meteoroloji Müdürlüğünden Abdulvahap Dirim'e plaketlerini verdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

1 gün önce...

Mardin Korona için teyakkuza geçti

“Normalleşme” sonrası vaka sayısında büyük bir art [...]

1 gün önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

1 gün önce...

Yine Çin yine yeni bir salgın!

Koronavirüsün ilk ortaya çıktığı Çin'de şimdi de ' [...]

1 gün önce...

Kızıltepe'ye 24 derslikli okul, 3 bin kişilik cami yaptırıyor

Mardinli İşadamı Kenan Kösen tarafından yaptırılan [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN