Büyükşehir Belediyesi zabıtasından normalleşme denetimi

Büyükşehir Belediyesi zabıtasından normalleşme denetimi
02 Haziran 2020 Salı Saat 19:02 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte hizmet vermeye başlayan işletmelerde denetimlerde bulundu.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın talimatları doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, normalleşme ile birlikte 1 Haziran'da açılan işletmelere yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Bu kapsamda hizmet vermeye başlayan çay ocağı, kafe, lokanta ve kahvehane gibi işletmelerde denetimler yapıldı.

Ekipler, dezenfektan bulundurulması, tek kullanımlık ürünler, hijyenik şartlar ve masalar arasında 1,5 metre kuralına uygun oturma düzeni denetledi ve ayrıca işletme sahipleri, normalleşme döneminde uyması gereken kurallar hakkında bilgilendirildi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, ilgili genelgeler ve bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda vatandaşların sağlığını korumak için denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini belirtti.

Salgının yayılmasına engel olmak için kentte gerekli tüm tedbirlerin alındığını söyleyen Yaman,

“Normalleşme takviminin açıklamasıyla birlikte uzun bir süredir kapalı olan işletmelerinin sağlıklı bir şekilde vatandaşlarımıza hizmet vermesi için Büyükşehir Belediyesi gerekli tüm desteği sağladık. Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır müşteri kabul edemeyen ve 1 Haziran itibariyle kontrollü olarak yeniden müşteri kabul etmeye başlayan lokanta, restoran, pastane, kafe ve kahvehanelerde zabıta ekiplerimizce yaşanabilecek olumsuz bir durumun önüne geçmek için sosyal mesafe başta olmak üzere hijyen kuralları denetlendi” dedi.

Koronavirüs tehlikesi geçip hayatın tamamen normale dönene kadar denetimlerin rutin olarak devam edeceğini vurgulayan Yaman, şunları söyledi:

“İşletmecilerimize vatandaşlarımızın sağlığını koruyucu önlemler alması konusunda gerekli denetim ve uyarılarda bulunuldu. Vatandaşlarımızın sağlığını korumak için denetimler periyodik olarak sürecektir. İşletmelerde gerçekleştirilen denetimlerde genel anlamda herhangi bir soruna rastlanmadı. İşletmecilerimize tedbir kurallarına uydukları için teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak esnafımızın yanındayız. Bu zor zamanların en kısa sürede geride kalmasını temenni ederim”

"DENETİMLERİ OLUMLU BULUYORUZ"

Denetime tabi tutulan Mardin'in mahalli yemeklerde iddiaalı adreslerinden Sultan Sofrası, denetimleri çok olumlu bulduklarını kaydederek, bu süreçte gerek çalışanların gerekse de müşterilerinin sağlığı açısından denetimlerin ihmal edilmemesi gerektiğine vurgu yaptı.

Mardin'de sorumlulukların bilincinde olan bir adres olduklarını kaydeden Sultan Sofrası İşletmecisi Samim Alkan, "Bizler Sultan sofrası olarak dede mesleğini bir aile kültürü olarak günümüze kadar getirdik. Bu kültürün müdavimleri olarak geçmişten günümüze gerek damak lezzeti ve kalitesinden gerekse de hijyenik ve sterin çalışma ortamından asla taviz vermedik. Bu yüzden belediyemiz ve zabıtamız tarafından yapılan denetimleri olumlu buluyor, bu denetimlerin gerek çalışanlarımızın gerekse de müşterilerimizin sağlığı açısından çok elzem ve önemlidir. Uzun bir aradan sonra müşterilerimizi ağırlamaya başladık, zor bir dönemi geride bıraktık, inşallah önümüzde kalan zor süreci de hep birlikte aşarak Mardinimize yakışır hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

1 gün önce...

Mardin - Van arası artık üç saat daha yakın!

Mardin, Batman ve Siirt illerinin Van ile ulaşım m [...]

13 saat önce...

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

5 saat önce...

Karayolunda Tuzaklanan Patlayıcı ele geçirildi

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yapmış [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN