Büyükşehir Belediyesinde Operasyon

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişler kapsamında başlatılan operasyonda aralarında belediyenin üst düzey yöneticileri ile müteahhitlerin de olduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Mardin bu haberle çalkalanıyor… 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş göreve başlaması ile belediyede 2 aydır yürütülen teftişlerin raporu çıktı, yolsuzluk ve usulsüzlükler tespit edildi. Bu raporlar kapsamında belediyede görevli birçok üst düzey isim görevden alındı…

Görevden alınmaların, Büyükşehir Belediyesi'nde yaklaşık 2 aydır teftişlerini sürdüren İçişleri Bakanlığı ve Sayıştay müfettişlerin hazırladığı raporlar doğrultusunda yapıldığı öğrenilirken, yapılan incelemeler sonucunda Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusu kapsamında 10 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında Mardin Büyükşehir Belediyesinde üst düzey görev bürokratlar ile büyükşehir belediyesine iş yapan müteahhitlerin olduğu bildirildi.  

YORUMLAR

  • Yolsuzluk yapmakla yolsuzluğu kitabına uydurmak arasında büyük bir fark var. Keşke hırsızlıklarını kitaba uyduranların da üzerine gidilse. Onlar daha tehlikeli sinsi ve ahlaksız. Hepsi de aramızda dolaşıyor ne yazık ki !

    Soruşturmalardan bir şey çıkmaz kanaatindeyim. Nasıl olsa hepsi "hırsız bizim hırsızımız" diyebilen İslama uzak zihniyettendir.

Yorum Ekle