Büyükşehir Belediyesinden eğitime online destek

Mardin Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalan gençler için ‘online yabancı dil’ eğitimleri veriyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman talimatları doğrultusunda, Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalan gençler için yabancı dil eğitimlerine katkı sunmak amacıyla ‘online yabancı dil eğitimleri’ veriyor. A1 seviyesinde verilen İngilizce, İtalyanca, Rusça ve Almanca eğitimleri Panik TV Youtube kanalı ile Panik Medya sosyal hesabı üzerinden haftanın dört günü 12.00 ile 13.00 saatleri arasında canlı olarak yayınlanmakta.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, eğitime vermiş olduğumuz destek her alanda devam ediyor.

Eğitme verdikleri destek ile tedbirlere uyarak evde kalan öğrencilere kolaylık sağladıklarını kaydeden Yaman, “Koronavirüs nedeniyle evden çıkamayan YKS ve LGS öğrencilerine yönelik soru bankası ve konu anlatımlı ders kitapları, ilkokul öğrencilerine MEB onaylı okuma kitapları dağıtımına başlamıştık şuan dağıtımlarımız devam ediyor. Tedbirler kapsamında derslere ara verdiğimiz Gençlik Merkezimizde ise online yabancı dil eğitimleri veriliyor” dedi.

Online yabancı dil eğitimleri gençlere büyük kolaylıklar sağladığına işaret eden Yaman, şöyle devam etti: “Yabancı dil eğitimi alan gençlerimizin eğitimlerinden geri kalmamaları için başlattığımız bu eğitimlerimiz, gençlerimize büyük kolaylık sağlıyor. Evden çıkmadan haftanın dört günü İngilizce, İtalyanca, Rusça ve Almanca olmak üzere dört dilde eğitimler veriliyor. Kadınlarımız, gençlerimiz, öğrencilerimiz ve hemşehrilerimizle birlikte Hayatı eve sığdırarak bu süreci en sağlıklı şekilde atlatabileceğimize inanıyorum. Onun için diyorum hayat eve sığar Mardin, evde kal Mardin, evde hayat var Mardin”

Yabancı dil program takvimi şöyle:

BASIN BÜLTENİ

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle