Büyükşehir engelli vatandaşların yanında

Büyükşehir engelli vatandaşların yanında
02 Eylül 2020 Çarşamba Saat 18:15 0

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş'ın talimatları doğrultusunda sosyal belediyeciliğe önem veren Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, tüm ilçe ve kırsal mahallelerde ihtiyaç sahibi engelli vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesine ulaşan ihtiyaç sahibi 270 vatandaşın, akülü sandalye, manuel sandalye, çocuk puseti, havalı hasta yatak, engelli tuvaleti, 3 tekerlekli engelli motosiklet, engelli banyo yıkama aparatı, koltuk değneği, beyaz baston gibi tıbbi cihaz ihtiyaçlarını giderdi.

Engelli vatandaşlar, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına kendileri ya da yakınları aracılığı ile başvuru yapabildikleri gibi Alo 153 hattını arayarak başvuruda bulunuyor, sosyal inceleme neticesinde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen engelli vatandaşın ihtiyacı gideriliyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkan Vekili Abdullah Yenigün, sosyal belediyeciliği önemseyen bir anlayışı ile her zaman için engelli vatandaşların yanından olduklarını kaydetti. Vatandaşlara bir telefon kadar yakın olduklarını dile getiren Yenigün, "Büyükşehir Belediyemizin bünyesinde kurulan Alo 153 hattı ile engelli vatandaşlarımıza bir telefon kadar yakınız. Bu hat üzerinden istedikleri zaman bize ulaşıp sorunlarını dile getirebilirler. Engelli vatandaşlarımızın tıbbi ihtiyaçlarını giderdiğimiz gibi şuanda ibadethane ve hastane ulaşımı gibi insani ihtiyaçlarını gideriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç duyulduğu takdirde her zaman vatandaşlarımızın yanındayız" dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

1 gün önce...

Şehrin en işlek caddesinde sigara içmek yasaklandı

Elazığ'da yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsam [...]

1 gün önce...

Türkiye ve dünyada yaşanan gıda israfına dikkat çektiler

Dünya genelinde yıllık gıda israfının 1,3 milyar t [...]

1 gün önce...

Çok tartışılacak iddialar! Türkiye'de vaka sayıları açıklanandan 5 kat fazla

Artan koronavirüs vaka sayılarına bağlı olarak gün [...]

1 gün önce...

Ruslar Ermenistan'ı altın yüzünden destekliyormuş

Ermenistan ile girdiği çatışmalarda sahada büyük ü [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN