Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişler kapsamında bugün de belediyede görev yapan üç personel görevden alındı. Görevden alınanlar arasında merkeze alınan Vali Mustafa Yaman'ın manevi kızı ve oğlu olarak bilinen Merve Erciyes, Fen İşleri Daire Başkanı ve Bülent Erdolu da var.

İçiişleri Bakanlığı tarafından Mardin Büyükşehir belediyesindeki usulsüzlük ve yolsuzlukların tespiti için görevlendirdiği Mülkiye Baş müfettişlerinin yaptığı teftişler kapsamında bugün de üç personel görevden alındı.

Daha önce görevden alınan genel sekreter Abdullah Yenigün ve KENT AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeyni Teker'den sonra bugün de Belediye Fen İşleri Dair Başkanı Sinan Yıldırım, Sosyal Hizmetler, Özel Kalem ve Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlıkları Vekaleten yürüten Merve Erciyes Çatal, Fen İşleri Daire Başkanı ve Mardin Valiliğinde protokol memuru Bülent Erdolu görevden alındılar.

ÖNCE MEMURİYETE ALINDI SONRA DA DAİRE BAŞKANI YAPILDI

Görevden alınan Merve Erciyes, aynı zamanda Vali Yaman'ın kızının arkadaşı ve manevi kızı olarak biliniyor. Yaman’ın Merve Erciyas Çatal’ı Balıkesir’den memur olmamasına rağmen yanında getirdiği biliniyor. Önce Nusaybin Belediyesinde Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden memuriyete alınan Merve Erciyas Çatal aynı zamanda Yaman’ın önceki kayyımlığı döneminde şu an eşi olan ve aynı zamanda Bilgi işlem Daire Başkanlığına vekaleten bakan Y. Ç.’yı belediyenin kiralık araçları ile düzenlediği konvoy eşliğinde polis okuluna götürmesi ile de gündeme gelmişti.


YORUMLAR

  • eşlerinin de mal varlıkları araştırılsın

    Görevden almak yetmez malvarlıkları araştırılsın.kim nasıl köşeyi dônmüş bunlar önemli.

    Keşke detayları silmeseydiniz. Belki o zaman size inanırdım.

    Validen habersiz buyuksehirde kuş ucmazdi

Yorum Ekle