Büyükşehir'de yolsuzluk iddialarına tutuklama

Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği döneminde Genel Sekreter Yardımcısı ve aynı zamanda Büyükşehir bünyesindeki Kent A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevinde bulunan Eğitim Müfettişi Z.T. tutuklandı.

 

Mardin eski Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman'ın döneminde yapılan ihaleler iş ve işlemlerdeki usulsüzlüklerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda aralarında bayan çalışanların da olduğu 8 kişi düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Gözaltına alınanların arasında dönemin Kent A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Sekreter Yardımcısı Z..T.'nin de bulunduğu öğrenildi.

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik Vali Mustafa Yaman'ın dönemine ait “yolsuzluk”, “zimmet”, “ihaleye fesat karıştırma” ve “rüşvet” soruşturmalarıyla ilgili Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmalar sürüyor. Soruşturmalar kapsamında düzenlenen operasyonda emniyet birimleri aralarında üç bayan çalışanın da olduğu dosyalarda isimleri geçen 8 kişiyi gözaltına aldı.

 

İçişleri Bakanlığı müfettişlerince yürütülen incelemelerde elde edilen verilerin cumhuriyet savcılığına ulaşması ışığında devam eden incelemeler kapsamında gözaltına alınan şahıslar arasında olduğu öğrenilen Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde uzun yıllar Teftiş Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan ve son olarak da Büyükşehir Belediyesi Bünyesinde bulunan Kent A.Ş Genel Müdür vekilliği ile Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulunan Eğitimci Z. T., hakkındaki iddialar üzerinde Emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine konuldu.

 

YORUMLAR

  • Sayın Valim lütfen Belediye Başkanlığına özellikle önemli makamlara görevlendirme yaparken ilgili kişiler hakkında gerekli detaylı araştırmayı yaptıktan sonra görevlendirme yapınız. Zira son zamanlarda sosyal medyada paylaştığınız fotoğraf karelerinde son derece kalitesiz ve Mardin’e faydası olmamış görev yaptığı makamları sadece kendi çıkarları doğrultusunda kullanan kişileri gördüğümüzü üzülerek ifade etmek istiyorum.

    Şimdi soruyoruz bunlar mı vatan haini yoksa yerlerine kayyım atadıkları mı?

    Üstleriyle beraber Mardin\'in bütün kaynaklarını iç eden hanımefendi nerede?

Yorum Ekle