Cadde ve sokaklar akşamları da boş

Cadde ve sokaklar akşamları da boş
07 Nisan 2020 Salı Saat 14:05 0

Tarihi ve turistlik mekanlarıyla her gün binleri ağırlayan Mardin’de, yeni tip Coronavirus salgınını önleme çalışmaları kapsamında alınan kararlara uyulmasıyla gündüz olduğu gibi akşamları da boş olduğu görüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz günlerce yaptığı açıklamada, yeni tip Coronavirus’ün Türkiye’de 81 ilde görüldüğünü belirtmişti.

Mardin'de Coronavirus kaynaklı vaka sayısı 51, ölüm de 4 olarak açıklanmasının ardından vatandaşlar “Evde kal” çağrılarını dikkate aldı.

Tarihi ve turistlik mekanlarıyla her gün binleri ağırlayan şehir, bu günlerde sessizliğe bürünürken, cadde ve sokaklar gündüzleri olduğu akşamları da boş olduğu görüldü.    

Şehirde, virüs kaynaklı salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla toplu taşıma araçları, servis araçları, taksiler, hastane, ambulanslar, okullar, park ve bahçeler, resmi kurumlar ve kamuoyuna açık alanlarda dezenfektan çalışmaları yapılıyor.

Lokantalar, pastaneler ve benzeri işyerlerinin oturma alanlarını kaldırmaları, sadece paket ve gel-al servisi yapmaları yönündeki denetim ve uyarılar devam ediyor.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HÜDA PAR: Köylülerin su ve elektrik sorunu çözüme kavuşmalı!

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kır [...]

1 gün önce...

Hayaldi gerçek oldu! Tayvan'a satışlar başladı

Derik ilçesinde, üretilen ve 2019'da İngiltere'de [...]

1 gün önce...

İtfaiyeciler bu kez, düşen kan bağışına koştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire başkanl [...]

1 gün önce...

Valilikten Toplu Mezar Açıklaması

Mardin Valiliği toplu mezar iddiaları üzerine bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN