Camiler Ramazan’a Hazırlandı

Camiler Ramazan’a Hazırlandı
25 Haziran 2014 Çarşamba Saat 16:37 0

Mardin Müftülüğü Ramazan ayı hazırlıklarını tamamladı.

Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun, yaklaşan Ramazan ayı için gereken hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.
Mardin Müftülüğünde din görevliler ve ilçe müftüleri ile birlikte Ramazan hazırlıklarının son durumunu değerlendiren İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun Mardin’de bütün Camilerin Ramazan ayına hazır olduğunu açıkladı.
Coşkun Ramazandan önce Mardin’e yeni atama yapıldığını camilerin boş kadrolarının doldurulduğunu 1101 camide 1058 görevli ile ramazanı en güzel şekilde geçirecek bütün hazırlıkların tamamlandığını belirtti.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Coşkun, 2014 yılı Ramazan ayına yaklaşmış olmanın mutluluğunu hissettiklerini belirtti. 27 Haziran Cuma günü kılınacak ilk teravih namazının ardından 28 Haziran Cumartesi günü tutulacak ilk oruç ile bu bereketli iklime girmiş olacaklarını kaydeden Müftü Coşkun; “ Bu yılki ‘Ramazan temasının ‘Hiç Kimse, Kimsesiz kalmasın bu Ramazan ve her zaman’ olduğunu belirtti. “ Bu tema ile toplumun birlik ve beraberliğine vurgu yapılacak yardımlaşma ve dayanışma bilincinin artırılması için etkinlikler düzenlenecektir. Vatandaşlarımızın dini konulardaki soru ve sorunları ile ilgili sürekli olarak destek vermek amacıyla müftülüğümüzde kurulu bulunan Alo 190 ya da 212 74 77 Dini Danışma Çağrı Merkezi 09.00-23.00 saatleri arasında hizmet verecektir.
Kardeş il seçilen Diyarbakır, Müftülüğü ile karşılıklı olarak vaaz ve irşad programları yapılacak ve Mahalli radyo ve televizyonlarda çeşitli programlar düzenlenecektir” dedi.

“CAMİLERDE ÇEŞİTLİ FAALİYETLER DÜZENLENECEK”
Ramazan ayı için camilerde de çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini anlatan Coşkun, Camilerin temizliğinin yapıldığını, camilerin ses sistemlerini de yenilediklerini ifade etti. Kadir Gecesi’nde Ulu Camiinde Sakal-ı Şerifi ziyarete açılması, Vaaz ve irşat programlarının toplumun her kesimine ulaşabilmesi için bütün camilerde vaaz programları yapılacağını, Camilerde kadınların en uygun şartlarda huzur içerisinde ibadetlerini yapabilmeleri için gerekli tedbirlerin alındığını, engellilerin gelebilecekleri camilerde gerekli çalışmalar yapıldığını açıkladı.
Coşkun Ayrıca; “Çocukların camiye ve cemaate gelmeleri konusunda teşviklerde bulunacağız. Camiler Kadir Gecesi’nde sabah namazına kadar açık kalacak. Tüm camilerimizde mukabele programları düzenlenecektir. Merkez ve köy camilerinin hepsinde mukabele okunacak.” Dedi. Bu yılki fitre miktarının 10.00 TL olarak belirlendiğini bildiren Coşkun; “Tüm bunların yanında Ramazanı en güzel şekliyle yaşamak ve halkımızı Ramazanın kutsal atmosferinden faydalanmaları için çeşitli sosyal faaliyetlerimizde olacaktır” dedi.

MARDİN HALKINA KASIMİYE MÜJDESİ
Dursun Ali Coşkun geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Teravih namazları Kasımiye Medresesi’nde kılınacağını müjdeledi. Kasımiye Medresesi’nde teravih namazlarının kılınabilmesi için bütün hazırlıkların tamamlandığı, Mardinli hemşerilerimizin diledikleri takdirde teravih namazlarını Ramazan ayı boyunca Kasımiye Medresesinin o kutsal ikliminde kılabileceklerini söyledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

ETKİNLİKLER HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehirde bir görevden alma daha

Mardin Büyükşehir Belediyesinde görevden almalar d [...]

1 gün önce...

Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişl [...]

7 saat önce...

Müfettişlerden Üst Düzey Yöneticiler Hakkında Suç Duyurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesini iki aydan beri A'da [...]

1 gün önce...

Mardinli asker ağır yaralandı

Hakkari’de görev yapan Mardinli hemşehrilerimiz u [...]

14 saat önce...

Dinçel'e ikinci dönem için de üst düzey görev verildi

AK Parti Grup Yönetimi ile TBMM Başkanlık Divanı'n [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN