Çankırı: Gelecek kadınların ellerinde şekillenecek!

AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti il Kadın Kollarının düzenlediği etkinlikte kadınlarla bir araya gelerek Kızıltepeli kadinlara karanfil çiçeği dağıtarak, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı.

İlk olarak partili kadınlarla kahvaltıda biraraya gelen Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı daha sonra hastane caddesi ve iş yerlerindeki kadınlara karanfil çiçeği takdim etti.

Milletvekili Bölünmez Çankırı ve beraberindeki Kızıltepe ilçe Başkanı Faruk Kılıç , il kadın kolları başkanı Hülya Hekimoglu ile birlikte kadınlarla sohbet ederek 8 Mart Dünya Kadınlar gününü tebrik etti.
Kadınlara karanfil dağıttıktan sonra Kızıltepe ilçe parti teşkilatına geçen milletvekili Bölünmez Çankırı bir açıklama yaptı.
Milletvekili Çankırı , "Toplumun yarısını oluşturan, huzurlu ve mutlu bir aile yapısının tesis edilmesinde, güçlü bir toplumsal yapının kurulmasında her zaman en önemli rolü oynamış bulunan, tarihimizde de büyük kahramanları dünyaya getirerek tarihin sürecinde büyük değişimlere yol açan önderlikleriyle tarihimize damgasını vuran kadınlarımız bizim baş tacımızdır. AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana kadınlarımıza büyük önem verilmiş, kadınlarımızın siyasete aktif katılımlarının sağlanması, kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılması ve kadınlarımızın şiddetten korunması için gerekli yasal düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. Dileğimiz kadına karşı şiddetin sona ermesidir" dedi.
Gelecek kadınların ellerinde şekillenecek"
Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, yılın her gününde kadınların hatırlanması gerektiğini belirterek, “Öncelikle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu olsun. Aslında her gün kadınlar ve anneler günü, yılda bir defa değil, hanımlarınızı ve annelerimizi yılın 365 günü unutmamamız gerekiyor. Onlar bizim her zaman destekçiniz ve yardımcımız. Onların sayesinde bu günlere gelebiliyoruz. Gelecek kadınların elinde şekillenecek.''diye konuştu.
Düzenlenen etkinliğe AK Parti Milletvekili Bölünmez'in yanısıra, AK Parti İlçe teşkilatı, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hekimoglu, AK Parti İl ve ilçe Kadın Kolları üyeleri katıldı.

YORUMLAR

 • Kadın eğitimli ve kariyer sahibi de olsa erkeğin şiddetinden kurtulamıyor. Buyurun bakalım içinde Mardin geçen can sıkıcı bir haber daha. Mardin'in eski vali yardımcılarından birinin eşine şiddet uyguladığı bugünkü haberlerde manşet olmuş.
  https://www.google.com.tr/amp/s/amp.haberturk.com/gundem/haber-amp/1438629-vali-yardimcisi-kocasindan-korumak-icin-adi-bile-degistirildi

  Bu grubun 8 Mart'ta Mardin Müzesi'ni ziyareti takdire şayandır.

  https://gazetesujin.com/tr/2017/03/8-mart-kutlamalari-devam-ediyor/

  "8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Adana, Mardin, Kars ve Hakkari’de çeşitli etkinlikler düzenlenirken, Kandıra F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan KHK ile kapatılan Özgür Kadın Kongresi (KJA) Sözcüsü Ayla Akat Ata, Êzidî Özgür Kadın Hareketi (TAJÊ) ve FEDA Kadın Meclisi de 8 Mart mesajı yayınladı."

  "Geçtiğimiz günlerde kuruluşunu ilan eden Mardin Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için kadınlarla birlikte eski Mardin sokaklarında kadınlara karanfil ve referandum için “Hayır” broşürleri dağıttı. Platformda yer alan kadınlar ardından Mardin Müzesi’nde kadın ressamın açmış olduğu 8 Mart sergisini gezdi."

  BU ETKİNLİKLER ARTIK NEDENSE SÜREKLİ BİR ŞEKİLDE KIZILTEPE İLÇESİNDE YOĞUNLAŞMAYA BAŞLADI?!!!!

Yorum Ekle