Çatısı uçan okulun velilerinden suç duyurusu

Çatısı uçan okulun velilerinden suç duyurusu
13 Nisan 2011 Çarşamba Saat 14:53 0

Midyat ilçesinde dün kısa süreli fırtınada bir okulun çatısı uçtuktan sonra yetkililerin konuya duyarsız kalması öğrenci velilerinin tepkisine neden oldu.

Okul aile birliği başkanı Abdulğani Büyükol ve bazı veliler savcılığa suç duyurusunda bulunurken, öğrencilerin oyun alanında çatı malzemeleri henüz kaldırılmamış olması ayrıca tepki topladı.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ilköğretim okulunda aşırı rüzgâr yüzünden çatının uçması nedeniyle dün faciaya ramak kalmıştı. Havanın yağışlı olması yüzünden öğrencilerin idare tarafından dışarı çıkartılmaması muhtemel bir facianın önüne geçmiş oldu. Okul idaresi farklı aylarda 4 defa konuyla ilgili yazı yazdıklarını son olarak geçen hafta ‘Okula genel bakım yapılmalı’ şeklinde resmi yazıyla ilgili mercilere başvurduklarını belirtiyorlar.

Aşırı rüzgârın etkisiyle okulun çatısından kopan parçalar çocukların oyun alanına düştü. Dün yaşanan olaydan sonra bu gün çatı malzemelerinin çocukların oyun alanından kaldırılmaması öğrenci velilerinin tepkisine neden oldu.

Çocukların oyun alanında ve çatı enkazı yanında basın açıklamasında bulundu. Veliler adına konuşan Faik Teomay  “Okulun sahasına düşmesi herhangi bir can kaybı olmaması bizim için büyük bir sevinçtir. Çocukların oyun sahasında hala enkazın bulunması bize dokundu. Bir an evvel bu enkazın kaldırılmasını istiyoruz” dediler.

“TEDBİR ALINMASI İÇİN ÇOCUK ÖLMESİMİ GEREKİYOR”

Öğrenci velisi Niyazi Akgül ise  “ Bu bölgeye uygun olmayan bir çatı. Bu çocuklar Cuma günü okul çıkışına denk gelseydi doğabilecek felaketin altından kim kalkardı onu artık yetkililer düşünsün.” dedi.  Çatı uçma olayının aynı okulda ikinci kez yaşandığını belirten Akgül “ Bu bir dahaki sefere can kaybı yaşanmayacağı anlamına gelmiyor. Tedbir alınması için illa çocuklardan bir kaçının ölmesi mi gerekiyor” diye teki gösterdi.

Yapılan açıklamadan sonra bazı veliler okul bahçesinde tehlike oluşturabilecek bazı parçaları almaya çalıştı. Büyük parçalar ise hala çocukların oyun alanında bulunuyor.

Öte yandan Okul aile birliği başkanı Abdulğani Büyükol ve bazı öğrenci velileri defalarca okul idaresinin yazışmalarına ve gerekli tedbir alınmaması ile okulun çatısının sağlam yapılmamasına sebep olanlar hakkında Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundular.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Unutulmaz bir aşk hikayesi Hasen'e Mala Musa û Hedikê

Kızıltepe’ye bağlı Uzunkaya Köyü vardır. Eski ismi [...]

10 saat önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

1 gün önce...

Bakkalın veresiye defterini bu sefer imam kapattı

Bir din görevlisi, bakkalın veresiye defterindeki [...]

3 saat önce...

Başkan Şahin’den, Kaldırım Müjdesi

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, yolların ve k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar