Çatışma süreci en fazla kadınları vuruyor

Son günlerde şiddetini her geçen gün artıran şiddet saldırılarına bir tepki de bölge kadınlarından geldi.

Öncü Kadınlar Platformu yaptığı açıklama ile şiddet ve terörü kınadı, sağduyu çağrısı yaptı. Öncü Kadınlar Platformu Temsilcisi, Töre Cinayetlerini Önleme ve Kadın Potansiyelini Değerlendirme Derneği (TÖRKAD) Başkanı Zeynep Alkış yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:
"Son günlerde tırmanan terör olayları en fazla kadınları vurmakta, yaşam kayıpları ocakları söndürmektedir. Kadınlar; eşsiz, kardeşsiz kalmakta, gencecik çocuklarını toprağa vermektedir. Barış ile tanışan topraklar terör saldırılarıyla zehirlendikçe analar göz yaşlarına boğulmaktadır.

Biz bölge kadınları olarak; 90'lı yılları düşleyen ve karanlık planları için gençleri kurban eden tüm taşeron örgütleri kınıyor, tırmandırılan terör olaylarını büyük bir üzüntüyle izliyoruz. Demokratik kazanımlardan rahatsız olan, yeni reformların önüne set çeken ve kadınların yeniden ağlamasına neden olan tüm yapıları telin ediyoruz.

Terör zulümdür ve zulme sessiz kalmak ortak olmaktır. Toplumsal barış ve huzuru hedef alan kim olursa olsun milletçe kınamaya, birlik ve kardeşlik içerisinde geleceğimize yönelik oyunları bozmaya davet ediyoruz. Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha oyunları boşa çıkarabilmeliyiz."

YORUMLAR

  • Aferin başariler diliyorim

Yorum Ekle