"Çeki yazılan adama kız dahi verilmiyor"

Bakanı güldüren soru
21 Şubat 2020 Cuma Saat 15:30 0

"Türkiye için Değişim Başlıyor" konulu toplantı için Mardin'e gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Mardin iş dünyasına mensup İşadamları, Kamu yararına çalışan kurum temsilcileri ve sivil toplu örgütleri temsilcileriyle bir araya geldi.

Ekonomik verilere yönelik umut verici açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak, 2019 yılında başlayan ekonomik verilerdeki iyileşmenin 2020 yılının ilk verilerine göre birçok alanda iyi gidildiğini kaydetti.

Mardin'in ve bölge illerinin yaşanan ekonomik gelişmelerden olumlu etkileneceğini kaydeden Bakan Albayrak rakamlarla desteklediği açıklamasının son bölümünde toplantıya hazır bulunan iş insanlarının sorularını yanıtladı.

Basına kapalı yapılan soru - cevap bölümünde söz alan iş insanları Mardin'de ve bölgede yaşanan sorunlarla ilgili sorunlar yönelti, yöneltilen soruları Bakan Albayrak cevapladı.

Programda soru soran İş İnsanı Ali Ekinci, bankaların iş insanlarına karşı takındıkları sert tutumu esprili bir dille süslediği konuşmasında dile getirerek, çeki yazılan İş insanına kız dahi verilmediğini söyledi.

Esprilerle süslediği konuşmasında Ekinciler Grup Sahibi İşadamı Ali Ekinci, "Sayın Bakanım; 25 yıl İstanbul'da yaşadım, Şimdilik ticari yaşamımı Mardin'de sürdürüyorum. Sorum şu; Biz İş insanları olarak bir şirketi kuruyoruz, büyütüyoruz, tıpkı bir çocuk edasıyla üzerine düşüyoruz. Şirket 10 - 15 yıl içerisinde bir yere geliyor, ondan sonra hasbelkader bir gün işler ters gidiyor ve bir çekimizi ödeyemediğimiz durumlar oluyor. Çekimizi ödemek için bin bir dereden su getiriyor paramızı denkleştirdiğimizde ise bankanın çeki yazdırarak, merkez bankasına bildirdiğini anlıyoruz. Başvurduğumuz kredi limiti birden düşmüş oluyor. İşte bu bizim için herkes için büyük sorun. Bunun esnetilmesini talep ediyoruz. Çeki yazılan bir iş insanına bırakın bankaların kredi vermesini, burada kız dahi vermezler. Sayın Bakanım; Bankalar, yağmurlu havalarda bizden şemsiyeyi esirgiyor, ama günlük güneşlik havalarda bize şemsiye uzatıyor. Bizde yağmurlu havalarda şemsiye desteğinizi esirgememenizi bütün arkadaşlarımız adına talep ediyorum" dedi.

Ekinci'nin konuşması salonu dolduran iş insanlarının alkış ve gülüşmeleriyle desteknemesi dikkat çekti.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Akla ziyan Covid-19 anonsu: Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün!

Sokak aralarında Coronavirus tedbirlerini içeren b [...]

1 gün önce...

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sum [...]

1 gün önce...

Korona Virüsünden ilk ölüm gerçekleşti

Türkiye'nin önde gelen bankalarından Yapı Kredi'ni [...]

1 gün önce...

Corona virüs sandılar epilepsi krizi çıktı

Mardin'de fenalaşarak yere yığılan bir kişiye coro [...]

1 gün önce...

Mardinli Profesörden salgın sonrası için önemli çağrı

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğreti [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN