Cenazeler dualarla defnedildi

Mekanları Cennet Olsun Cenazeler dualarla defnedildi
19 Ağustos 2017 Cumartesi Saat 18:19 0

Sakarya'nın Hendek ilçesinde devrilen traktörde hayatını kaybeden 7 tarım işçisi gönderildikleri memleketleri Mardin ’de ağıtlar ve gözyaşları içinde defnedildiler.

Sakarya'nın Hendek ilçesi Çamlıca mevkisinde, fındık toplamaya giden tarım işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada Bedran Çağatay (54), Bahar Çağatay (15), Çiçeği Çapat (39), Faruk Boz (38), Gülistan Boz (18), Şengül Akman (50) ve Nildanur Akman (13) hayatını kaybetmiş 9 kişi ise yaralanmıştı.

Hayatını kaybeden 7 kişi yapılan otopsi işlemlerinin ardından defnedilmek üzere ailelerine teslim edilen cenazeler dün akşam saat 19.00 da Mardin’e hareket ederek bugün öğlene doğru Mardin Kızıltepe ilçesine ulaştılar.

Cenazeler ile birlikte Hayatını kaybedenlerin yakınlarının da defin ve taziye nedeniyle Mardin’e dönerken, Hayatını kaybedenler için Kızıltepe ilçesi girişinde bulunan Hububat Ticaret merkezi Camiinde bir toplu cenaze töreni düzenlendi. Ak Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Cenaze Namazına Mardin Valisi-Büyükşehir belediye başkan vekili Mustafa Yaman, Kızıltepe Kaymakamı-Belediye başkan vekili Ahmet Odabaş, Ak Parti İl başkanı M. Ali Dündar, Ak Parti İlçe Başkanı Faruk Kılıç, CHP ilçe başkanı Eyüp Kalkan, STK temsicileri, vatandaşlar ve cenaze yakınları katıldı.

Mardin İl müşmüsü İsmail Çiçek, Kızıltepe ilçe müftüsü Masum Taşçı ve Şırnak il müftüsü tarafından 7 cenazeye ayrı ayrı kılınan Cenaze namazının ardından kazada hayatını kaybeden baba Bedran ve 15 yaşındaki kızı Bahar Çağatay’ın cenazeleri Atatürk Mahallesi Harabilme yolu üzerindeki mezarlıkta, Baba Faruk ve 18 yaşındaki kızı Gülistan Boz'un cenazelerinin Sanayi Mahallesi Şenyurt yolu üzerindeki mezarlıkta, Kızıltepe'de Çiçeği Çapat'ın Mardin Yeşilli ilçesi Kütüklü Mahallesinde, Nildanur ile Şengül Akman'ın ise Mardin Ömerli ilçesi Kocasırt Mahallesindeki mezarlıkta defnedildiler.

Mardin’i yasa boğan kazada hayatını kaybedenler için bulundukları yerlerdeki taziye evlerinde ve kurulan taziye çadırlarında taziye açıldı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Valiliği ile Büyükşehir Belediyesinden Elazığ’a yardım

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi, E [...]

1 gün önce...

İlk kez uygulanan tedaviyle sağlığına kavuştu

Kızıltepe Devlet Hastanesinde ilk defa gerçekleşti [...]

1 gün önce...

Fahrettin Altun'dan Basın Kartı Açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bazı medya kurum [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de aracın çarptığı genç hayatını kaybetti

Kızıltepe'de yolun karşısına geçmeye çalışan 24 ya [...]

1 gün önce...

Anadolu Kardeşlik Teşkilatı temsilciliğine Fidan getirildi

Anadolu Kardeşlik Teşkilatı (AKT) Federasyonu Genç [...]

22 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN