Çetinkaya'dan Güven ve Huzur Toplantısı

Çetinkaya'dan Güven ve Huzur Toplantısı
15 Ocak 2020 Çarşamba Saat 12:47 0

Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, turizmde önemli bir ivme yakalanan kentin huzur ve güvenliği için her türlü önlemlerin alındığını ve hassasiyetle bunun sürdürüleceğini söyledi.

Polis-halk ilişkilerinin geliştirilmesi, güvenlik ve asayiş konularında halkın tespit, değerlendirme ve beklentilerinin yanında doğrudan katılımın sağlanması, daha huzurlu bir yaşam alanı için halkla ortak çalışmalar yapılabilmesi, toplumda ortaya çıkan problemlerin altında yatan nedenlerin bulunabilmesi, yeni suç yöntemleri ve bunlarla nasıl mücadele edileceği hakkında vatandaşların bilgilendirilmesi, vatandaşların şikayet ve sorunlarının, yerinde ve birebir iletişim kurularak değerlendirilip çözüm üretilebilmesi amacıyla Mardin İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Mardin'de faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri, muhtar ve esnaf temsilcileri ile bir araya geldi.

Yeni emniyet binası yerleşkesinde bulunan konferans salonunda "Güven ve Huzur Toplantısı" gerçekleştiren Çetinkaya, Mardin'de görev yapıyor olmaktan, daha huzurlu bir Mardin için mesai harcıyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İl Emniyet Müdürü Çetinkaya, toplantıda, hep birlikte huzur ve güven ortamının kalıcı hale gelmesi ve geliştirilmesi için yollarını ve yöntemlerini ortaya koyma amacıyla bir araya geldiklerini bildirdi.

Kentin huzur ve güvenliğine katkı sunmak işin 7 gün 24 saat vatandaşın hizmetinde olduklarını kaydeden Çetinkaya, daha güvenli, huzurlu bir kent için, müessif bir olayın meydana gelmesini engellemeye yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Çetinkaya, "Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ve Polis teşkilatı vatandaş için vardır. Mardin polisi olarak bizler arkadaşlarımla birlikte 7/24 bu güzel şehrin, bu kadim şehrin huzur ve güveni için çalışıyoruz. Polis-vatandaş dayanışmasının çok daha iyi noktalara gelmesi için bu gibi toplantıları düzenlemeye devam edeceğiz. Kadim medeniyetlere ev sahipliği yapmış Turizm şehri Mardin'imizin huzurunu muhafaza ederek turizmimizi de geliştirmiş olacağız. Mardin'in marka değerini bu huzur ortamını koruyarak, daha iyi şartlara getirmekte kuşkusuz ki vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın katkıları bizim için önemlidir." diye konuştu..

Daha sonra toplantıya katılan sivil toplum kuruluş temsilcileri, muhtarlar söz alarak şehrin daha huzurlu olması için alınması gereken tedbirler üzerine görüşlerini paylaştılar.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

Hükümlü koğuşu spor salonuna çevrildi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve GAP Bölge Kalkın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN