Cevhertepe SK voleybol isim değişikliğine gidiyor

Cevhertepe SK voleybol isim değişikliğine gidiyor
19 Haziran 2020 Cuma Saat 15:18 0

Türkiye Voleybol 1. Ligi B grubunda mücadele eden Cevhertepespor Voleybol takımı, yeni dönemde isim değişikliğine giderek takımı ilçe halkının takımı yapmaya hazırlanıyor.

Mardin Kızıltepe ilçesinde büyüyüp yaşadıkları Cevhertepe köyünün ismini kulüplerine vererek kurdukları Voleybol takımı ile başarıdan başarıya koşan Cevhertepesporlu voleybolcular, Kızıltepe Belediye Başkan Vekili de olan Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam'ı makamında ziyaret etti.

Güneydoğuda Spora renk katan Voleybolun gelişiminde önemli etken olan Cevhertepe Spor Kulübü, akraba olan ve aynı soyadını taşıyan voleybolculardan oluşuyor. Kurulduğu ilk yıl Voleybol 2. ligine çıkan aynı yıl ard arda aldığı seri galibiyetlerle voleybol camiasının dikkatlerini üzerine toplayıp şampiyon olarak adını Voleybol 1. ligine yazdırmayı başaran Cevhertepe Voleybol Kulübü, yeni dönemde aile takımı olmaktan çok, Kızıltepe ilçe halkının takımı olarak yoluna devam etmeye hazırlanıyor.

Kendi sahasında oynadığı lig maçlarını dolu tribünler önünde oynayan ve misafir ettiği takımları set vermeden uğurlayan takımın yeni rotası ilçe takımı hüviyetiyle Türkiye Efeler Ligi'ne çıkıp, Mardin'in ve bölgenin adını alacağı başarılarla duyurmak olacak.

Cevhertepe Voleybol Kulübü Başkanı Turgut Cevheroğlu, Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam'ı ziyaret ederek, takımla hakkında bilgiler aktardı.

Kızıltepe Çam'a takımın ismini değitirmek istediklerine yönelik fikirlerini anlatan Cevheroğlu, takımı bütün bir ilçenin takımı yapmak, herkesin aidiyet hissettiği bir takım olarak Kızıltepe halkının desteğiyle yola devam etmek istediklerini söyledi.

Kızıltepe'nin bir ilçe olmasına karşın Türkiye Voleybol 1. Ligi'nde mücadele eden böyle bir takıma sahip olmasının önemli bir şans olduğuna işaret eden Kaymakam Çam, Takımın önce bir aile takımı olma hüvviyetinden çıkıp, bütün bir ilçenin takımı olması gerektiğini, bu yolda elde edeceği başarılarla birlikte önümüzdeki sezon da Türkiye Efeler Ligi'ne çıkmayı hedef olarak belirlemesi gerektiğini savundu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Türkiye'nin ilk bin ihracatçısı listesinde Mardin'den 5 firma

Türkiye İhracatçılar Meclis (TİM) tarafından düzen [...]

8 saat önce...

6-7 Ekim olayları için 82 kişi hakkında gözaltı kararı verildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobani bahanesiyle [...]

1 gün önce...

Kamu Görevlilerinin Hizmet İçi Eğitim Semineri

Kamu Görevlileri, Mardin Artuklu Üniversitesi Atat [...]

1 gün önce...

Çocuk istismarcıları hadım edilecek

Nijerya'nın bir eyaletinde yürürlüğe giren yasaya [...]

1 gün önce...

HDP'li Belediye Başkanı istifa etti

Iğdır'ın HDP'li Hoşhaber Belediye Başkanı Ahmet Ka [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN