Cevhertepe SK voleybol isim değişikliğine gidiyor

Cevhertepe SK voleybol isim değişikliğine gidiyor
19 Haziran 2020 Cuma Saat 15:18 0

Türkiye Voleybol 1. Ligi B grubunda mücadele eden Cevhertepespor Voleybol takımı, yeni dönemde isim değişikliğine giderek takımı ilçe halkının takımı yapmaya hazırlanıyor.

Mardin Kızıltepe ilçesinde büyüyüp yaşadıkları Cevhertepe köyünün ismini kulüplerine vererek kurdukları Voleybol takımı ile başarıdan başarıya koşan Cevhertepesporlu voleybolcular, Kızıltepe Belediye Başkan Vekili de olan Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam'ı makamında ziyaret etti.

Güneydoğuda Spora renk katan Voleybolun gelişiminde önemli etken olan Cevhertepe Spor Kulübü, akraba olan ve aynı soyadını taşıyan voleybolculardan oluşuyor. Kurulduğu ilk yıl Voleybol 2. ligine çıkan aynı yıl ard arda aldığı seri galibiyetlerle voleybol camiasının dikkatlerini üzerine toplayıp şampiyon olarak adını Voleybol 1. ligine yazdırmayı başaran Cevhertepe Voleybol Kulübü, yeni dönemde aile takımı olmaktan çok, Kızıltepe ilçe halkının takımı olarak yoluna devam etmeye hazırlanıyor.

Kendi sahasında oynadığı lig maçlarını dolu tribünler önünde oynayan ve misafir ettiği takımları set vermeden uğurlayan takımın yeni rotası ilçe takımı hüviyetiyle Türkiye Efeler Ligi'ne çıkıp, Mardin'in ve bölgenin adını alacağı başarılarla duyurmak olacak.

Cevhertepe Voleybol Kulübü Başkanı Turgut Cevheroğlu, Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam'ı ziyaret ederek, takımla hakkında bilgiler aktardı.

Kızıltepe Çam'a takımın ismini değitirmek istediklerine yönelik fikirlerini anlatan Cevheroğlu, takımı bütün bir ilçenin takımı yapmak, herkesin aidiyet hissettiği bir takım olarak Kızıltepe halkının desteğiyle yola devam etmek istediklerini söyledi.

Kızıltepe'nin bir ilçe olmasına karşın Türkiye Voleybol 1. Ligi'nde mücadele eden böyle bir takıma sahip olmasının önemli bir şans olduğuna işaret eden Kaymakam Çam, Takımın önce bir aile takımı olma hüvviyetinden çıkıp, bütün bir ilçenin takımı olması gerektiğini, bu yolda elde edeceği başarılarla birlikte önümüzdeki sezon da Türkiye Efeler Ligi'ne çıkmayı hedef olarak belirlemesi gerektiğini savundu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin - Van arası artık üç saat daha yakın!

Mardin, Batman ve Siirt illerinin Van ile ulaşım m [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Ömerli'de İncelemelerde Bulundu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, göreve başladıktan [...]

1 gün önce...

Midyat'ın yeşil altını acur tezgahlarda yerini aldı

Sofralık ve turşu olarak tüketilen, haziran ayında [...]

1 gün önce...

Dargeçit'te Karabayır Mahallesine yapılacak Futbol Sahası’nın temeli atıldı

Dargeçit Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde [...]

1 gün önce...

Mardin polisinden ihtiyaç sahibi ailelere destek

Mardin'de, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN