Cevizlik Mahallesi'ndeki okul yapımının önündeki engel kalktı

Cevizlik Mahallesi'ndeki okul yapımının önündeki engel kalktı
29 Kasım 2019 Cuma Saat 10:04 1

Mardin Artuklu'ya bağlı Cevizlik kırsal mahallesi'nde onayı çıkan 12 derslikli okul için yaşanan bürokratik sorun ortadan kalktı, Cevizlik mahallesine okul yapımı için çalışmalar önümüzdeki günlerde başlıyor.

"Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Cevizlik Mahallesi'ne yapımı onaylanan 12 derslikli okul, kurumlar arasındaki 4 bin liralık ot parasına takıldığı iddia edildi." başlıklı haberimiz ses getirdi.

12 derslikli okul için belirlenen mera alanının İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devir işleminin tamamlandığını ancak okul yapımının 4 bin liralık mera ot parası bedeline takıldığını iddia eden Muhtar Mahmut Kakız'a dayandırdığımız haber üzerine Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer'den açıklama geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer, Cevizlik Mahallesi'nde okul yapımı işlemiyle ilgili ot parası olarak tanımlanan maddi bedelden ziyade, mevzuattan kaynaklı çeşitli sıkıntıların olduğunu, yaşanan sorunu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileriyle yaptıkları görüşmelerin sonucunda ortadan kaldırdıklarını, okulun yapımının önünde herhangi bir engel kalmadığını, 12 derslikli okulun yapım çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlayacağını söyledi.

Eğitim camiasının, eğitimcilerin ve öğrencilerin her zaman çok daha iyi imkanlarda eğitim görmeleri için çalıştıklarını kaydeden İl Müdürü Sümer, çözüm odaklı ve merkezine insanı koyan bir hizmet anlayışından hareketle kısa sürede mümkün olan en iyi çalışmaları eğitim camiasıyla birlikte yapacaklarını, bundan kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğinin altını çizdi.

Artuklu İlçesine bağlı kırsal Cevizlik Mahallesi'nde Taşımalı Eğitim Merkezi olarak çevre mahallelere de eğitim hizmeti veren okul, PKK'nın bombalı araçla gerçekleştirdiği saldırı sonucu kullanılamaz hale gelmiş, Cevizlik mahallesi ve çevre kırsal mahallelerin öğrencileri başka merkezlere taşınarak eğitimlerini sürdürüyorlardı.YORUMLAR :::

  1. Rafet
    29 Kasım 2019 Cuma Saat 10:40 CEVAPLA
    Şeyhmus Sümer tam bir gönül adamıdır, Allah izin verdikçe sorun olan tiplerin hepsini de temizleyecektir.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehir'de 3 Daire başkanı daha görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinin 3 daire başkanı da [...]

14 saat önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

1 gün önce...

DEDAŞ'tan Açıklama: Borcunu ödeyenlere elektrik vereceğiz

Mardin’de tarımsal sulama abonelerinin birikmiş 1. [...]

17 saat önce...

Büyükşehir Belediyesinin Borç Miktarı Açıklandı

Mardin Büyükşehir Belediyesinin Borç Batağında old [...]

14 saat önce...

Yine Çin yine yeni bir salgın!

Koronavirüsün ilk ortaya çıktığı Çin'de şimdi de ' [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN