CHP Adayı Sarı: Mardin’e hizmet için geliyoruz

CHP Adayı Sarı: Mardin’e hizmet için geliyoruz
24 Aralık 2018 Pazartesi Saat 10:13 0

CHP Mardin büyükşehir belediye başkan adayı Süleyman Sarı, Mardin’e hizmet için göreve talip olduğunu söyledi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde CHP’den Mardin Büyükşehir belediye başkanlığına adaylığı açıklanan Süleyman Sarı, bölgenin sorunlarını bilen bir vatandaş olarak Mardin’e hizmet için göreve talip olduğunu söyledi. Sarı, Yaklaşık 20 gün önce Cumhuriyet Halk Partisi Genel merkezi tarafından ilçe belediye başkanları ile birlikte Mardin Büyükşehir belediye başkanı olarak açıklanmıştı.

CHP Mardin büyükşehir belediye başkan adayı olan Süleyman Sarı adaylığı ve kendisi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Hayatım boyunca halkın içinden halkla iç içe yaşamış biri olarak 1990’lı yıllara kadar çiftçilikle uğraştım, gençlere sosyal alanlar yaratmak için bölgede bir ilk olan bilardo salonu açtım, Bu faaliyetle bölgenin en gergin zamanında gençlerin ve insanların sosyal ve spor aktivite imkanı bulmalarına imkan sağlanmış ideal bir yer olarak anılmaktadır. Aynı zamanda şu anda aile fertlerinin devam ettirdiği baba mesleği olarak değirmencilik yaptım” diyen Sarı, şuan 15 yıldır aktif olarak ulusal bir emlak ofisinde firma ortağı olarak hizmet vermekte olduğunu belirterek, “Halkın içinden çıkan ve halkın sorunlarını, sıkıntılarını yakından tanık olan ve yaşamış biri olarak Mardin’e hizmet için, halkın dili olmak için halkla bir olmak için ve Mardin’in tarihi kimliğine uygun hizmet için geliyoruz. Biz kazanırsak, parti insan ayrımı yapmadan kapımız bütün halkımıza açık olacak felsefesi benimseyerek siyasete aktif olarak görev almak üzere Büyükşehir belediye başkanlığına aday oldum. Bizim yönetimimizde Mardin bir Turizm kenti olacak.” İfadelerine yer verdi.

Süleyman Sarı Kimdir:

1965 yılında Mardin Kızıltepe ilçesi Sancarlı köyünde doğdu. 1990’lı yıllara kadar çiftçilikle uğraştı, baba mesleği değirmencilik işi ile uğraştıktan sonra esnaf olarak ticarete atılan Sarı son 15 yıldır emlak işi ile uğraşmakta.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Başıboş köpekler korku salıyor

Ramazan Bayramı'nda uygulanan sokağa çıkma yasağı [...]

1 gün önce...

Normalleşme takvimi iddiaları

Türkiye corona virüsü ölü ve vaka sayısında gözle [...]

1 gün önce...

Virüsün yarattığı ekonomik krizi değerlendirdi: En az 10 yıl sürecek

2008 ekonomik krizini bilen ve 'Doktor Kıyamet' la [...]

1 gün önce...

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle mezarlıklara ziyaret yapılamadı

Her bayram arefesinde dolup taşan mezarlık ziyaret [...]

1 gün önce...

2. gününde de bayramı evde geçiriyorlar

Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 4 gün [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN