CHP de Ortaköy'deki elektrik sorununu meclise taşıyacak

CHP de Ortaköy'deki elektrik sorununu meclise taşıyacak
13 Eylül 2020 Pazar Saat 17:49 2

CHP Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Mikail Süer, DEDAŞ’ın Artuklu İlçesi Ortaköy Mahallesindeki uygulamalarına sert tepki gösterdi.

CHP Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Mikail Süer, Artuklu ilçesi Ortaköy mahallesinde meydana gelen olaylarla birlikte yükselen tansiyona DEDAŞ’ın haksız ve hukuksuz uygulamalarının neden olduğunu belirtti.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Mikail Süer, "Artuklu ilçemiz sınırlarında olan Ortaköy mahallesinde meydana gelen olaylara ilgili DEDAŞ’ın haksız ve hukuka aykırı uygulamaları neden olmuştur. Medyaya yansıtıldığının aksine mahalle sakinleri DEDAŞ'ın elektrik sayaçlarının direğe çıkarmasına değil, yüksek ve keyfi elektrik faturalarına ve çiftçilerin tarımsal sulamada yaşadıkları sorunların çözülmemesine itirazları var. Bununla beraber vatandaşlar, mahallede başta yol ve diğer altyapı hizmetlerinin oldukça yetersiz olduğu için seslerini yetkililere duyurmak istiyorlar" şeklinde konuştu.

Süer şöyle devam etti :

"Mahale sakinlerinin talepleri çarptılıyor ve sanki sayaçların direklere cıkarılmasına karşılarmış gibi lanse edilmek ve böyle bir algı yaratılmak isteniliyor.

DEDAŞ'ın bu yanlış tutumu yüzünden kolluk kuvetlerimizin Mahalleliyle karşı karşıya gelmesi ve hiç yere yapılan gözaltılar doğru değildir."

CHP Mardin İl Gençlik kolları Başkanı Mikail SÜER, mahalle sakinleri ile yaptıkları görüşmelerde; mahalle halkına aklı selimle hareket etmelerini tavsiye ettiklerini ve bu sorunun çözümü için ilgili ve yetkili makamlar nezdinde girişimde bulunacaklarını ve bunun yanı sıra konuyu TBMM’ne taşımak üzere CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve CHP Bursa Milletvekili Orhan Saribal ile görüştüklerini konunun en kısa zamanda çözülmemesi halinde CHP’li milletvekillerinden oluşacak bir heyeti mahalleye çağıracaklarını belirtti.YORUMLAR :::

  1. Urfalı
    24 Eylül 2020 Perşembe Saat 14:32 CEVAPLA
    Pkk sivilleri kalkan yapıyor kacak elektrik kullananlar da şerefli bayrağımızı kalkan olarak kullanıyorlar
  2. Mardinli
    13 Eylül 2020 Pazar Saat 23:22 CEVAPLA
    Başka şeyler bahane edip kaçak elektrik kullanmak kimsenin hakkı değil. Devlet zaten fakir ailelere belli miktar ücretiz elektrik veriyor.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doktorun gözünden Kovid-19 ile mücadelede

Mardin Devlet Hastanesi uzman doktorlarından Gamze [...]

1 gün önce...

Başkan'dan Tıp Kazanan Öğrencilere Altın Ödülü

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) yerleşti [...]

1 gün önce...

Karantinadan kaçana hapis cezası geliyor

Artan vaka sayıları yeni toplumsal önlemleri günde [...]

1 gün önce...

Elektriğe ve doğalgaza 1 yılda yüzde kaç zam geldi

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan ver [...]

1 gün önce...

Üniversiteden Online Ortamda Dil, Düşünce ve Din Kongresi

Mardin Artuklu Üniversitesi, Mardin Büyükşehir Bel [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN