CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yılmaz, Nusaybin'de

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yılmaz, Nusaybin'de
20 Eylül 2019 Cuma Saat 19:10 0

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, Musa Anter'in mezarındaki anma törenine katıldı.

Beraberindeki CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın ve Nusaybin İlçe Başkanı Şehmus Doğan ile birlikte Nusaybin'e gelen CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, Akarsu Mahallesindeki Musa Anter'in mezarını ziyaret etti.

Musa Anter'in ölümünün 27. yılı anma programı için Nusaybin'e geldiğini bildiren CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yılmaz, mezarlık ziyareti öncesi Musa Anter'in oğulları Anter Anter ve Dicle Anter ile bir araya geldi. Daha sonra Musa Anter'in müzeye dönüştürülen evini ziyaret eden Yılmaz, burada anı defterini imzaladı.

Mezarlıkta yapılan anma programına katılan Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, Musa Anter'in ölümünden bugüne kadar yaşanan mahkeme süreçleri ve yapılan açıklamalara değindi.

Yılmaz, "CHP Gençlik Kolları Genel Merkezi olarak Ape Musa'nın 27'inci ölüm yıl dönümünü anmak için buradayız. Bugün bu cinayetin sonucunda hepimizin bir araya geldiği bu elim vaka sonucunda hiç kimse tutuklu halde değil. İşte bizim isyanımız buna, CHP Gençlik Kolları olarak 27 yıl sonra da olsa bunu tekrar insanlara hatırlatmak için buradayız. Siyaset üstü bir mesele bu aslında biz de o yüzden buradayız. Siyasetin dışında tüm Türkiye halklarını ilgilendiren, bu memlekette bir cinayet sonucunda nasıl bir şey yapılmadığını gösteren bir tablodur. Buradan 27 yıl sonra tekrar Ape Musa'yı büyük bir onurla anıyoruz" ifadelerini kullandı.

Musa Anter'in oğlu Anter Anter ise CHP'den bir heyetin babasının anma programına katılmasından dolayı kendilerine teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Konuşmalardan sonra CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Yılmaz ve Musa Anter'in oğulları Anter Anter ile Dicle Anter, beyaz güvercin uçurdu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

TYPli Okul Güvenlikleri İşlerinde Süreklilik İstiyor

Toplum yararına proje (TYP) kapsamında İşkura bağl [...]

1 gün önce...

Akrabaları tarafından linç edilmek istendi

Mardin’de bir kişi arazi antlaşmazlığından dolayı [...]

1 gün önce...

Kızıltepeli bir genç 35 aileyi sevindirdi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiy [...]

1 gün önce...

Korkunç iddia: Amerikalı Profesör koronavirüsü laboratuvarda üretip Çin'e sattı

ABD Adalet Bakanlığı, Harvard Üniversitesi Kimya v [...]

15 saat önce...

4 yıldır ekmeklerini mangal kömüründen çıkarıyorlar

Mardin'den yaklaşık 4 yıl önce Tekirdağ'ın Malkara [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar