CHP Genel Başkanı Yardımcısı, Eşbaşkanları ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Yardımcısı, Eşbaşkanları ziyaret etti
14 Haziran 2019 Cuma Saat 14:13 0

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Mardin Büyükşehir Beleyesi Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Figen Altındağ’ı ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın, Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Gönül Özel, CHP Bağlar İlçe Başkanı Ali Aslantaş’tan oluşan heyet Eşbaşkanlar Türk ve Altındağ’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Eşbaşkanlar, heyeti Büyükşehir Belediye kapısında karşıladıktan sonra makama geçtiler.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, heyet adına yaptığı konuşmada, kendileri için Mardin ve bölgede ki belediyelerin oldukça önemli olduğunu vurguladı.

“Halkın iradesini hiç kimse yok saymamalı”

Mardin halkının kendi iradesini ortaya koyduğunu belirten Kaya, “Halkın iradesini hiç kimse yok saymamalı. Eğer halk bir insanı belediye başkanı olarak görmek istiyorsa, öyle ya da böyle seçimini yapıyor. Ahmet Türk, bugünün siyasetçisi değil yıllardır Türkiye’nin siyasetinde barışa, kardeşliği ve demokrasiye bedeller ödeyerek katkı sunmuştur. Mardin halkı yine tercihini yaptı. Önemli olan şu halk kiminle yönetilmek istiyorsa, onun önünü açmak lazım. Demokrasi bu zaten. Cumhuriyeti yaşatmak istiyorsak demokrasiye ihtiyacımız var. Demokrasiyi yaşatmak istiyorsak barışa ihtiyacımız var. Dolayısıyla cumhuriyet, demokrasi ve barışı birbirinden ayırmamak gerekiyor.” dedi.

“Türkiye’nin barışa ihtiyacı var”

Türkiye’nin barışa ihtiyacının olduğunu vurgulayan Kaya, şöyle devam etti: “82 milyonun kardeşliğini savunmak, birliği bozarak olmaz. Seçilmiş belediye başkanlarının mazbatalarını elinden alarak hiç olmaz. Önceki dönemde seçilmiş bazı belediye başkanları hala cezaevlerinde. Bunu artık bitirmemiz lazım. Türkiye’nin barışa ihtiyacı var. Türkiye bunu gerçekleştirirse ekonomik kalkınmayı da gerçekleştirir, işsizliği de çözüm bulur. Eğer Türkiye kendi içerisinde barışı ve demokrasiyi egemen kılmazsa, inanın ne ekonomik kalkınmayı sağlayabiliriz, ne işsizliğe çare olabiliriz nede yoksulluğu yenebiliriz.”

“Mardin halkını kutluyorum”

Mardin halkının kendi iradesine sahip çıktığı için kutladığını ifade eden Kaya, son olarak şunları söyledi: “Yoksulluğu yenmek istiyorsak, ekonomik krize çare olmak istiyorsak, işsizliğe çare olmak istiyorsak bu ülkeye barışı egemen kılmamız gerekir ve bundan başka çaremizde yok. Tekrardan Mardin halkını kutluyorum. Kendi evladına ve kendi yöneticilerine sahip çıktıkları için. Yüreğimiz her zaman Mardin Büyükşehir Belediyesi ile atar çünkü Mardin Büyükşehir Belediyesinin Mardin halkına hizmetten başka bir gayesi ve hedefi yok. Bu amacı en güzel şekilde yerine getireceklerini biliyoruz”

Eşbaşkanlar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ve beraberlerindekilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Heyet, daha sonra Büyükşehir Belediyesinden ayrıldı.


KAYNAK: BASIN BÜLTENİ


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evinde ölü bulundu

Kızıltepe'de cumhuriyet mahallesinde ikamet eden M [...]

1 gün önce...

iki aile arasında taşlı sopalı kavga: 5 yaralı

Kızıltepe ilçesinde akraba iki aile arasında arazi [...]

19 saat önce...

Silahla oynayan çocuk hayatını kaybetti

Mazıdağı ilçesinde bir çocuk, oynadığı silahın pat [...]

19 saat önce...

Valisi Demirtaş, Mazıdağı ile Derik'te incelemelerde bulundu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili [...]

1 gün önce...

Şimdi ne olacak? Evcil hayvanlarda ilk kez Covid-19 görüldü!

Sahiplerine yeni tip corona virüs (Covid-19) tanıs [...]

8 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN