CHP İlçe Başkanı Kalkan: Kızıltepe çamur ve çukurlardan geçilmiyor

CHP İlçe Başkanı Kalkan: Kızıltepe çamur ve çukurlardan geçilmiyor
18 Mart 2019 Pazartesi Saat 14:30 0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kızıltepe İlçe Başkanı Eyüp Kalkan, eskiden Kızıltepe’nin daha güzel olduğunu söyledi. Kalkan, “Ben 20 yaşındayken Kızıltepe bir şehirdi. Maalesef gitgide benim şehrim köy oluyor. Millet artık Kızıltepe’de ikamet etmek istemiyor. Kızıltepe çamur ve çukurlardan geçilmiyor.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kızıltepe İlçe Başkanı Eyüp Kalkan ve CHP Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Yusuf Taşkın ilçe binasında gazetecilerle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Başkan Eyüp Kalkan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin unutulmaz bir insanlık destanı olduğunu söyledi. Kalkan, Kürt, Türk Arap ayrımı yapmadan güzel ve modern bir Kızıltepe için Yusuf Taşkını aday gösterdiklerini söyledi. Kalkan, “Biz bir seçime girdik adayı Kızıltepe’nin yüzde 80’i tanıyor. Bizim bir çizgimiz var; bizde ayrım olmaz. Bizim derdimiz Kızıltepedir.” açıklamasını yaptı.

“Maalesef benim şehrim git gide köy oluyor”

Gençlik yıllarında Kızıltepe’nin daha güzel bir şehir olduğunu belirten Kalkan, “Kızıltepe’nin çok büyük eksiklikleri var. 1999’da ben Kızıltepe’ye aday olduğum zaman da bunları dile getirmiştim. Ben 20 yaşındayken Kızıltepe bir şehirdi. Maalesef gitgide benim şehrim köy oluyor. Millet artık Kızıltepe’de ikamet etmek istemiyor. İş adamlarımız gidip Mardin’den kendine ev alıyor. Kızıltepe’den kazanıyor ama akşam gidip Mardin’de kendi villasında kalıyor. Kızıltepe’de çamur ve çukurlardan geçilmiyor. Bizim tek derdimiz Kızıltepe. Bizim kimseyle bir kavgamız yok. Bütün partililer Kızıltepelidir. Hepsine saygı duyuyorum.” diye konuştu.

Habercilere projelerini anlatan Yusuf Taşkın, “Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kızıltepe Belediyesine Adaylık teklifi geldi. Bende başkanlığa, koltuğa ,kibire, değil hizmete adaylığı kabul ettim, Sivil Toplum kuruluşu Başkanlığım dönemimde tüm partilere eşit mesafede yaklaştım.Herkese ve her kesime dili ,dini ,ırkı görüşü yadırgamadan , yargılamadan, saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaştım ,yaklaşacağım. Şayet değerli halkımın teveccühüne layık görülüp seçilirsem üstleneceğim en öncelikli misyon onları hak ettikleri hizmetle buluşturmak olacaktır.” şeklinde konuştu.

Taşkın özetle şunları dile getirdi: “Kazanırsak ne yapacağız.? halkımızla birlikte belediyemizi yöneteceğiz.işini bilen mühendislerle mimarlarla,Kızıltepe’de bulunan tüm Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, muhtarlarımızla, en önemlisi halkımızla istişare halinde olacağım.Kapım herkese açık olacak ve isteyen herkes hesap sorabilecek. 1-vatandaşların yoğun olarak bulunduğu meydanlarda ve parklarda ücretsiz kablosuz internet (Wi-Fi) hizmeti sağlanacak. 2- Alt yapı çalışmalarına hız verilecek. 3- Kaldırımlar engellilere uygun hale getirilecek. 4- İmar planı yapılırken mimar, mühendis gibi sivil kişiler ve derneklerden oluşan kent kimliği konseyleri ile görüşülecek. 5.kanaat önderleri ile işbirliği içinde olacağız.

İsmail AydoğanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hastalar artık gökyüzünü izleyerek tedavi olacaklar

Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, THY Genel Mü [...]

1 gün önce...

Vali Erin, tebdili kıyafetle hastaneleri denetledi

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, tebdili kıyafetle [...]

13 saat önce...

MARSU'dan Su'ya Zam Yapılmamış Açıklaması!

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Ge [...]

11 saat önce...

Ormanlık alanda yangın

Mardin'de ormanlık alanda yangın[Fotoğraf: AA]ABON [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Amine'nin talebini yerine getirdi

Mardin'de yetiştirme yurdunda kalan 18 yaşındaki g [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN