CHP İlçe Başkanı Kalkan: Kızıltepe çamur ve çukurlardan geçilmiyor

CHP İlçe Başkanı Kalkan: Kızıltepe çamur ve çukurlardan geçilmiyor
18 Mart 2019 Pazartesi Saat 14:30 0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kızıltepe İlçe Başkanı Eyüp Kalkan, eskiden Kızıltepe’nin daha güzel olduğunu söyledi. Kalkan, “Ben 20 yaşındayken Kızıltepe bir şehirdi. Maalesef gitgide benim şehrim köy oluyor. Millet artık Kızıltepe’de ikamet etmek istemiyor. Kızıltepe çamur ve çukurlardan geçilmiyor.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kızıltepe İlçe Başkanı Eyüp Kalkan ve CHP Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Yusuf Taşkın ilçe binasında gazetecilerle kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Başkan Eyüp Kalkan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin unutulmaz bir insanlık destanı olduğunu söyledi. Kalkan, Kürt, Türk Arap ayrımı yapmadan güzel ve modern bir Kızıltepe için Yusuf Taşkını aday gösterdiklerini söyledi. Kalkan, “Biz bir seçime girdik adayı Kızıltepe’nin yüzde 80’i tanıyor. Bizim bir çizgimiz var; bizde ayrım olmaz. Bizim derdimiz Kızıltepedir.” açıklamasını yaptı.

“Maalesef benim şehrim git gide köy oluyor”

Gençlik yıllarında Kızıltepe’nin daha güzel bir şehir olduğunu belirten Kalkan, “Kızıltepe’nin çok büyük eksiklikleri var. 1999’da ben Kızıltepe’ye aday olduğum zaman da bunları dile getirmiştim. Ben 20 yaşındayken Kızıltepe bir şehirdi. Maalesef gitgide benim şehrim köy oluyor. Millet artık Kızıltepe’de ikamet etmek istemiyor. İş adamlarımız gidip Mardin’den kendine ev alıyor. Kızıltepe’den kazanıyor ama akşam gidip Mardin’de kendi villasında kalıyor. Kızıltepe’de çamur ve çukurlardan geçilmiyor. Bizim tek derdimiz Kızıltepe. Bizim kimseyle bir kavgamız yok. Bütün partililer Kızıltepelidir. Hepsine saygı duyuyorum.” diye konuştu.

Habercilere projelerini anlatan Yusuf Taşkın, “Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kızıltepe Belediyesine Adaylık teklifi geldi. Bende başkanlığa, koltuğa ,kibire, değil hizmete adaylığı kabul ettim, Sivil Toplum kuruluşu Başkanlığım dönemimde tüm partilere eşit mesafede yaklaştım.Herkese ve her kesime dili ,dini ,ırkı görüşü yadırgamadan , yargılamadan, saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaştım ,yaklaşacağım. Şayet değerli halkımın teveccühüne layık görülüp seçilirsem üstleneceğim en öncelikli misyon onları hak ettikleri hizmetle buluşturmak olacaktır.” şeklinde konuştu.

Taşkın özetle şunları dile getirdi: “Kazanırsak ne yapacağız.? halkımızla birlikte belediyemizi yöneteceğiz.işini bilen mühendislerle mimarlarla,Kızıltepe’de bulunan tüm Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, muhtarlarımızla, en önemlisi halkımızla istişare halinde olacağım.Kapım herkese açık olacak ve isteyen herkes hesap sorabilecek. 1-vatandaşların yoğun olarak bulunduğu meydanlarda ve parklarda ücretsiz kablosuz internet (Wi-Fi) hizmeti sağlanacak. 2- Alt yapı çalışmalarına hız verilecek. 3- Kaldırımlar engellilere uygun hale getirilecek. 4- İmar planı yapılırken mimar, mühendis gibi sivil kişiler ve derneklerden oluşan kent kimliği konseyleri ile görüşülecek. 5.kanaat önderleri ile işbirliği içinde olacağız.

İsmail AydoğanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sürücüyseniz yada Araç sahibiyseniz ceza yememek için bu testi mutlaka yapın!

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle zorunlu hale gelen [...]

1 gün önce...

Mardin kar yağışı ile uyandı

Sabah saat 04.00 sıralarında başlayan yoğun kar ya [...]

2 saat önce...

Soylu, Uyuşturucu ile Mücadele seferberliğini Kızıltepe'den başlattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Çocuklarımızı, ku [...]

1 gün önce...

Yaman, “Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı”na katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali ve Büyükşehir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN