CHP Lideri Mardin’den AK Parti'yi pankartlarla vurdu

CHP Lideri Mardin’den AK Parti'yi pankartlarla vurdu
26 Mayıs 2011 Perşembe Saat 19:36 7

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Mardin'de miting düzenledi.

 16:00’da başlaması gereken miting, Kemal Kılıçdaroğlu’nun helikopterinin bozulmasından ve Mardin’e geç gelmesinden dolayı 18:00’de ancak başladı. Mardin Havaalanına özel bir uçakla gelen Kemal Kılıçdaroğlu’nu Mardin İl Başkanı Mehmet Kılıçarslan ve Mardin Milletvekili adayları Reşit Kılıç ve Mustafa Kemal Tuğmaner karşıladı.
 Miting alanında vatandaşlara seçim otobüsünün üzerinde hitap eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, konuşmasına yoldan gelirken bir vatandaşın kendisine sorduğu bölgeye nasıl barışı getireceksiniz sorusuna cevap vererek başlamak istediğini söyledi.

Bölgeye barış ve huzuru getirmek için Mardin örneği veren Kılıçdaroğlu, “Mardin medeniyet şehridir. Mardin Türklerin, Kürtlerin, Arapların, Süryanilerin birlikte yaşadığı şehirdir. Burada yaşayanlar nasıl ki birlikte huzur ve barış içinde yaşıyorlarsa bizler de bu modeli bütün Türkiye’de uygulayacağız. Burada hiç kimse birbirinin dinine, diline ve ırkına karışmaz. Çatışmayı bitireceğim, kardeşliği egemen kılacağım, huzuru sağlayacağım. Bu ülkede herkesin huzur içinde yaşamasını istiyorum doğu da bizim, batı da bizim, güney de bizim, kuzey de bizim, bu ülkede herkes ama herkes huzur ve barış içinde yaşamalı.”dedi.

 


 Konuşması sık sık “Başbakan Kılıçdaroğlu”, “Mardin Seninle Gurur Duyuyor” sloganları ile kesinlen Kılıçdaroğlu, partisinin seçim vaadlerini bir bir anlattı.
Kılıçdaroğlu seçim vaatlerinden sonra Başbakan Erdoğan'ın CHP'nin Hakkari mitingiyle ilgili açıklamalarını eleştirdi. Kemal Kılıçdaroğlu, "Diyor ki sen Hakkari'ye gittin mitingde Türk bayrağı yoktu, Türk bayrağı bu ülkede yaşayan 75 milyon yurttaşın ortak paydası, ortak simgesidir, gönlüdür, şerefidir, eğer sen bayrak üzerinden siyaset yapıyorsan yanlış yapıyorsun. Hiç kimse din üzerinden siyaset yapmasın, hiç kimse bayrak üzerinden de siyaset yapmasın hiç kimse ırk üzerinden de siyaset yapmasın."dedi.
 Kılıçdaroğlu, mitingde açılan ”Güvenlik Bakanı değil, Yatırım Bakanı istiyoruz.”, “300 bin öğretmen açıkta. Hayaldi Gerçek oldu”, “Çiftçi Emekli ağlar, Bizim Muammer Güler”,”Daha 2023’e kadar bekleyecekmişiz, kero nemir bihar hat!(Ölme eşeğim bahar geldi)” pankartları okuyarak AK Parti’yi eleştirdi.

 


Kılıçdaroğlu’nun mitingine aslen Mardinli olan ve İstanbul adayı olan Aydın Ayaydın da katılarak destek verdi.
Bu arada mitinge katılan 25 yaşındaki Nazlı Başçı ismindeki engelli vatandaş, KPSS’den 70 puan almasına rağmen işe girmek için 10’un üzerinde kamu kurumuna başvurduğunu belirterek “AK Parti’de hayır yok Kemal Abi sizden yardım bekliyorum.”diye konuşarak iş talebinde bulundu. YORUMLAR :::

 1. Tayfun
  30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 09:58 CEVAPLA
  mitinge 200 kişinin katıldığını yazmayı unutmuşsunuz? biraz insaf
 2. ahmet arslan
  30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 08:27 CEVAPLA
  sp mitingini kuş bakışı fotoğrafını çekip katılımın az olduğunu göstermeye çalıştırıyorsunuz, peki bu chp mitingini kuş bakışı göstermiyorsunuz :(( bir bakalım chp mitingine kaç kişi katılmış.
 3. Haydar Cakmak
  28 Mayıs 2011 Cumartesi Saat 04:59 CEVAPLA
  ustaların ne yaptığını göremeyen gözlere üzülüyorum. satılmadık bir kulağımın arkası kaldı. Kul hakkı yiyeni desteklemek nasıl bir vicdandır. YGS,İşsizlik, hortumlar, deniz feneri vs. Ah kılıçdaroğlu ah sen çok dürüst,şerefli, çalışkan bir insansın ama umarım bu halkım seni harcamaz. projelerin çok güzel ama karşında yalan,talan,dolan birileri korkuyoruz ya telefonumuz dinlenir diye. daha ne olsun.
 4. KEMAL
  28 Mayıs 2011 Cumartesi Saat 00:35 CEVAPLA
  ayıp olmuş KEMAL BEYE BİLSEYDİK DOLDURURUDUK ORAYI. burda ekmek yok kemal efendi .. başbakanın tırnağı bile olamaz 81 ilmiş :) 81 :)
 5. Ömerli
  27 Mayıs 2011 Cuma Saat 11:33 CEVAPLA
  arkadaşım sonuçta gelmesi bile yeterli erdoğan'dan daha çok ilde miting yapıyor adam 81 ilde yapacak bu işler yavaş yavaş sözümü unutma!!
 6. acar
  27 Mayıs 2011 Cuma Saat 04:13 CEVAPLA
  sen daha çırak bile olamadın bay kemal!Mardin den sana oy yok.Sen de gördün zaten mitingini tınlayan olmadı.Otur oturduğun yerde.Bu işi becerecek vizyonun yok.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kesintisiz Enerji için muhtar ve çiftçilerle görüştüler

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Mardin İl Müdürü Hali [...]

1 gün önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

1 gün önce...

Belediye, Yaşlıları Evlerinde de Yalnız Bırakmıyor

Derik Belediyesi tarafından yalnız ve bakıma muhta [...]

1 gün önce...

Mardin Fosfatspor Umut Dağıttı

Mardin Fosfatspor, Afyon kampında karşılaştığı İst [...]

1 gün önce...

Mardin Tıp Fakültesini Hak Etmiyoru mu?

Dr. Mustafa Tekçe, Mardin'e kurulacak TIP Fakültes [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar