CHP, Mardin İl Başkanlığı için aday adaylarıyla görüştü

CHP, Mardin İl Başkanlığı için aday adaylarıyla görüştü
09 Kasım 2020 Pazartesi Saat 16:10 0

CHP Mardin İl Başkanlığı için yeni başkan belirleme çalışmalarını sürdüren CHP Genel Merkezi, Mardin İl Başkanlığına talip olan isimlerle görüşmelerde bulunduğu öğrenildi.

Mardin'de il başkanlığının yaklaşık iyi yıldır boş bulunmaması nedeniyle zaman zaman eleştirilen CHP Genel Merkezi, Mardin'e yeni il başkanı belirlemek için son günlerde çalışmalarını yoğunlaştırdığı öğrenildi.

Mardin Life Haber Merkezi'nin haber kaynaklarından edindiği bilgilere göre; CHP Mardin İl Başkanlığı'na talip olan ve bu taleplerini resmen genel merkezle paylaşan aralarında eski bir il başkanı ve milletvekili aday adayı ile bir bayan adayında bulunduğu 7 il başkan adayının düzenlenen bir toplantıya davet edilerek, kendileriyle görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken başkanlığında düzenlenen toplantıda bir araya gelen CHP Mardin İl Başkan Aday adaylarına yeni dönemde CHP'nin Mardin'de izleyeceği siyasi strateji ve sahada izlenmesi gereken çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi.

CHP'nin yeni il başkanı ve yönetiminin Mardin'de geniş tabana hitap edecek kucaklayıcı ve kapsayıcı güçlü bir politika stratejisi izlemesi, Mardin'in diller ve dinler şehri olması açısından; dil, din ve etnik köken ayrımı olmadan bütün kesimlere ulaşılarak kucaklayıcı bir siyasi strateji izlenmesi hususlarının dile getirilerek, bunun için de en kısa sürede Mardin İl Başkanının belirlenerek çalışmalara ivedilikle başlanması hususları üzerine toplantıda görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi. 

Edinilen bilgilere göre; Toplantıda bulunan il başkanı aday adaylarının görüşmede hazır bulunan herhangi bir isime görev verilmesi ve belirlenecek bu ismin etrafında kenetlenerek birlikte çalışma konusunda imzalı mutabakata vardıkları, bu hususta hazırlanan mutabakat metnine de imza attıkları iddia edildi. 

CHP Eski Milletvekili ve İl Başkanı OP. Dr. Mahmut Duyan'ın görevinden ayrılmasının ardından bir süre oğlu Ahmet Duyan tarafından vekaleten yürütülen CHP İl Başkanlığı görevi Duyan'ın görevden ayrılmasıyla yaklaşık iki yıla aşkın süredir boş bulunuyor idi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'de 4 mahallede sokağa çıkma yasağı!

Mardin'in Midyat ve Dargeçit ilçeleri kırsalında t [...]

1 gün önce...

Kısıtlamaya uymayan 9 bin 583 kişiye ceza

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, k [...]

1 gün önce...

Mardin'de Lezzetin Yeni Adresi: NUCAN Restaurant

Mardin’de Restaurant sektöründe faaliyet gösteren [...]

1 gün önce...

Dicle Kalkınma Ajansına personel alınacak

İstihdam edilmek üzere Dicle Kalkınma Ajansına (D [...]

1 gün önce...

Mardin'de okul kültürü yeniden inşa edilecek

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ), “Tüm Bireylerin [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
A.Vahap Kaya
A.Vahap Kaya

Bulmuşken

2
Doç.Dr. Mustafa Öztürk
Doç.Dr. Mustafa Öztürk

Derik’te Var “Ölmez Ağacı”

3
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen
Dilan Özgün Uzm. Diyetisyen

İnsülin direncine dikkat!

4
Mehmet Kızılkaya
Mehmet Kızılkaya

Erdemli Yaşamak

7