CHP'den ilginç Atatürk Kanunu çıkışı

CHP'den ilginç Atatürk Kanunu çıkışı
09 Şubat 2012 Perşembe Saat 20:19 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk'ü koruma kanununun kaldırılabileceğini söyledi.

Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal A daki “Görüş Farkı”na konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çarpıcı açıklamalar yaptı. Atatürk’ü koruma kanununu kaldırılabileceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Sabahattin Ali’yi CHP öldürdü” diyerek özeleştiri yaptı.  Dersim için özür dilemeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Asıl benden özür dilenmeli” diye konuştu.
 
“SABAHATTİN ALİ’Yİ CHP ÖLDÜRTTÜ”
 
Kılıçdaroğlu, tek parti dönemiyle ilgili özeleştiride bulunarak, Sabahattin Ali’yi CHP’nin öldürttüğünü söyledi. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Cumhuriyet dönemiyle ilgili pek çok hatalar oldu, yanlışlar oldu. Rasim Hikmet'i kim hapse attı? CHP. Sabahattin Ali'yi kim öldürttü? CHP. Doğrulara her zaman doğru deriz, ama yanlışların da istismar edilmesi doğru değil, biz bunu söylüyoruz. Yoksa Celal Bayar'da Kuvayi Milliyecidir. Atatürk'ü Koruma Kanunu DP çıkartmıştır.” 
 
“ATATÜRK’Ü KORUMA KANUNUNA GEREK YOK”
 
Atatürk’ü koruma kanunuyla ilgili görüşleri sorulan Kılıçdaroğlu, “Atatürk bu milletin bağrından yetişmiş olan bir insandır. Bu ülkeye büyük hizmetleri olmuş bir insandır. Ne Atatürk'ü ne de bir başkasını özel bir yasayla korumanın bir anlamı yoktur. Mustafa Kemal bütün malvarlığını bu millete bağışlamış adamdır. Kendi parasıyla Kur'an'ı Elmalılı Hamdi Yazır'a yazdırmış adamdır. Ona çok büyük haksızlıklar yapılıyor. Yazıktır günahtır.” diye konuştu.
 
“DERSİM YANSA, BAŞBAKAN MEMNUN OLACAK”
 
Başbakan’ın milletvekili çıkartamadığı için Dersim yansa umrunda olmayacağını savunan Kılıçdaroğlu, “Dersim konusunda Başbakan’ın amacı bir dramı dile getirmek değil, acaba Dersim olayı dolayısıyla ben Kemal Kılıçdaroğlu’na nasıl vururum, onun derdi o. Yoksa Dersim yansa, Başbakan memnun olacak. Çünkü milletvekili çıkartamıyor.” sözlerini aktardı.
 
“DERSİM’İ YAŞAYAN BENİM, BENDEN ÖZÜR DİLENMELİ”
 
Dersim için neden özür dilemediği sorulan Kemal Kılıçdaroğlu, şunları dile getirdi:
 
“Ben Dersim olayını zaten yaşamışım. Ben özür dilenmesi gereken kişiyim. Daha ne söyleyeyim ben? Dramı yaşayan, kayıplar veren birisiyim. Benden gelip özür dilenirse memnun olurum ben. Ayrıca ben kin tutmayan bir insanım. Dersimli de kin tutmuyor, kendi devletine sadık. Kin tutarsanız olmaz. Kinle siyaset gitmez. Eski yaraları kaşımak doğru değil ama bu gerçekler ortaya çıkmasın anmalında değil. Gerçekler ortaya çıkmalı, tarihçiler yazmalı, insanların kayıpları, uğradıkları haksızlıklar yazılmalı. Bunlara kimse bir şey demiyor ki zaten.”

YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kesintisiz Enerji için muhtar ve çiftçilerle görüştüler

Dicle Elektrik Dağıtım A. Ş. Mardin İl Müdürü Hali [...]

1 gün önce...

Milletvekillerinden, Rektör Özcoşar’a Ziyaret

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı [...]

1 gün önce...

Belediye, Yaşlıları Evlerinde de Yalnız Bırakmıyor

Derik Belediyesi tarafından yalnız ve bakıma muhta [...]

1 gün önce...

Mardin Fosfatspor Umut Dağıttı

Mardin Fosfatspor, Afyon kampında karşılaştığı İst [...]

1 gün önce...

Mardin Tıp Fakültesini Hak Etmiyoru mu?

Dr. Mustafa Tekçe, Mardin'e kurulacak TIP Fakültes [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar