CHP'li Kılıç, İktidar Parolasıyla Çalışmalarmızı Sürdürüyoruz

CHP'li Kılıç, İktidar Parolasıyla Çalışmalarmızı Sürdürüyoruz
23 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 16:59 9

CHP Mardin milletvekilli adayı Reşit Kılıç, Mardin’in Yenişehir semtinde bulunan esnafları ziyaret ederek destek talebini dile getirdi.

Partisine mensup diğer milletvekili adayları olan Mustafa Tuğmaner, Muhammed Olgaç ile CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılıçarslan ve ilçe teşkilatları temsilcileriyle birlikte Mardin Yenişehir ile yukarı Mardin esnafını ziyaret eden CHP’li Kılıç, halktan 12 Haziran’da yapılacak genel seçimler için destek istedi.

Çarşı esnafını ziyareti sırasında hem kendini hem de diğer CHP’li aday arkadaşlarını tanıtma fırsatı bulan Milletvekili adayı Reşit Kılıç, 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde Mardin’in birinci partisi olma parolasıyla sürdürdükleri seçim çalışmalarında halktan kendi vicdanlarının hür sesi olan oylarını bir emanet edasıyla istediklerini söyledi.

Yapılacak Genel Seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun başında olduğu yeni CHP’nin bütün Türkiye Halklarını kucaklayabilecek bir kadro ile daha demokratik, daha özgürlükçü bir yönetim anlayışıyla Türkiye’yi bulunduğu konumdan çok daha ileri noktalara taşıyabilecek mevcut siyasi oluşumların en dürüst partisi olduğunun altını çizen Milletvekili adayı Reşit Kılıç, “Türkiye, AKP’nin siyasi ve ekonomik yanlışlarından ve daha da ileriye giderek söylemeliyim ki, sömürüsünden 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde CHP’nin iktidarıyla kurtulacaktır. Kürt, Arap, Süryani, Çerkez ayrımı yapmadan, bütün halklara kendilerini en rahat ve en doğal ifade edebilecekleri dilleri olan Anadilleriyle eğitim alma hakkını savunan bir siyasi olgunun temsilcileri olarak emin adımlarla iktidara yürüdüğümüzü herkesin bilmesini istiyorum. CHP iktidarı, bugüne kadar AKP’nin yaptığı bütün yanlış uygulama ve sömürülerinin hesabını bu halkın adına soracaktır. Bizler halkın içinde geziyor,  halkın iktidara olan tepkilerini birinci dereceden gözlemliyoruz. AKP, 12 Haziran’da duvara toslayacaktır. CHP Mardin Milletvekili adayları olarak; CHP iktidarına Mardin’den vereceğimiz gücün çalışmalarını yürütürken, esnaflarımızın, gençlerimizin, memurlarımızın ve öğrencilerimizin partimize olan yönelimi bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Halkın partimize olan teveccühü Mardin adına mecliste güçlü bir temsiliyet getireceği gibi, CHP iktidarına da güçlü bir katkı olacaktır.” dedi.

Esnafı mağdur, emeklisi aç, öğrencisi yarınlardan umutsuz ve gençleri işsizlikten kırılan bölge halkının tek umudunun Kemal Kılıçdaroğlu’nun başında olduğu CHP iktidarı olduğunu savunan Reşit Kılıç, Elektrik borçlarından dolayı faiz altında kıvranan ve ‘Elektrik Hırsızları’ olarak mağduriyetleri yedi düvelden duyulan bölge çiftçilerinin elektrik faizi borçlarının tamamının CHP iktidarı tarafından silineceğini, Mazot’taki fahiş vergilerin kaldırılarak Mazot litresinin 1,5 liraya çekileceğini,  Üniversite öğrencilerinin korkulu rüyası olan harçların kaldırılacağını, Aile sigortasıyla yardıma muhtaç her aileye 600 lira para verileceğini ve en önemlisi de özgürlüklerin önünün açılarak her kesin ve her kesimin dilini ve kimliğini rahatlıkla haykırabileceği güçlü bir Türkiye’de, bütün halkların kardeşçe yaşayabileceği bir CHP iktidarının çok yakın olduğunun sözlerini ekledi.

Kadir üründüYORUMLAR :::

 1. mardin life'a
  25 Mayıs 2011 Çarşamba Saat 10:46 CEVAPLA
  bakın sayın mardin life ben kimseye iftira atmıyorum, küfürlü bir cümle yaZmıyorum. neden yorumumun tamamını yayınlamıyorsunuz. ALLAH'IN BİLDİĞİNİ KULDAN SAKLAMAYIN. AMA HER DOĞRU HER YERDE SÖYLENMEZ DİYORSANIZ O ZAMAN AYRI SİZE KATILIRIM:)
 2. enes batur
  25 Mayıs 2011 Çarşamba Saat 10:10 CEVAPLA
  kardeşim bu bölgede son 10 yılda neler değişti yaşamayan bilemez. eski hükümetlerin neler yapmadığı ortada mevcut hükümetin ise neler yaptığı. mardinmiz için suyun gelmesi bile yeterli. daha 2 yıl öncesine kadar su yoktu. yollarımız hakeza. yaw hiç hatırlamazmısınız ohal i . akşam 4 ten sonra sokağa çıkılmıyordu. şimdi ben rahatlıkla gece 1 de 2 de diyarbakıra şırnak a gidebiliyorum. insanoğlu çok unutkan. oturup biraz düşünelim. neler değiştiğini şuanki huzur ortamını yapılan hizmetleri. ben istikrardan ve bu huzur atmosferinin dewamından yanayım. mardin için hayırlkısı olsun.
 3. MARDİN LİFE'A
  25 Mayıs 2011 Çarşamba Saat 09:42 CEVAPLA
  MARDİN LİFE İİCE BOZDUNUZ . NEDEN YORUMUMU YAYINLAMADINIZ. GERÇİ YAYINLAMSANIZDA DÜNYA ALEM REŞİTİN NECI... OLDUĞUNU BİLİYOR.
 4. dersimli
  24 Mayıs 2011 Salı Saat 17:51 CEVAPLA
  HELAL kenan kardeşime katılıyorum çok doğru söylemiş
 5. can
  24 Mayıs 2011 Salı Saat 13:16 CEVAPLA
  inanınki 6 ay önce kararımı verdim oyumu CHP ye verecem.reşit kılıçı tanımıyorum bile ben kılıçdaroğlunun yaptığı dürüst konuşmalarını akp nin bütün pisliklerini ortaya çıkardığı için chp ye verecem.benim erdoğan gibi kendini kral zannedip diktatörlük yapacak başbakana ihtiyacım yok.benim halktan gelme millet gibi davranacak başbakana ihtiyacım buda kemal kılıçdaroğludur.
 6. mardinli
  24 Mayıs 2011 Salı Saat 10:59 CEVAPLA
  merve hanım sen nekadar süredir reşit KILIC beyi tanıyorsun bi oturuştamı karar verdin demokratmış yok sonradan görme değil yok hukuk mezunu iş insanlık mektebini bitirmek. bu kadar aday arasında hangisi sonradan görme.İhalelere gelincebu tip şahsiyetler devlet ihalelerine girmez ama devletin başka kanallarını çok iyi kullanırlar sen merak etme herkez birbirini tanıyor. burası Mardin sen övme eğer adayın buysa sen onun projelerini anlat bölgeye yapacağı katkıları söyle tipik basit yorumlar bizim böyle siyasetçilere ihtiyacımız yokkkkk. sanada reşit KILIÇ beyefendiyede yazık olacak harcayacağı paraya yazık vereceği bedava gübreler hep cebinden gidecek vallahi billahi kazanmayacak gitsin şimdiden evinde otursun sana ve ona şimdiden geçmiş olsun
 7. Merve MUNGAN
  24 Mayıs 2011 Salı Saat 09:45 CEVAPLA
  Reşit kılıçla tanıştım. kendini gerçekten iyi yetiştirmiş çok değerli bir insandır. Hukuk fakültesini bitirmiş, sonradan görme biri değildir. Sosyal demokrat bir insandır. Hiçbir devlet ihalesine katılmamış ve bundan sonrada katılmayacak olması bir seçmen olarak bana çok cazip geldi.
 8. reşat dönmez
  24 Mayıs 2011 Salı Saat 08:35 CEVAPLA
  bir kürt olarak bu defada özgürlük üzerinden politika yapan CHP adayına oy verecem. bu defa reşit kılıç diyelim bakalım ne olacak. inşalah dediklerini meclistede uygular.
 9. KENAN
  23 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 20:00 CEVAPLA
  Bu ülkeyi seven ve bütün kardeş dilleri ve inançları birlikte yaşatmaktan yana olan ve bu amaçla siyaset yapan herkese saygımız var. Allah yardımcıları olsun

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kum kekliği, uzun yıllar sonra ilk defa Dargeçit'te görüldü

TÜRKİYE'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın o [...]

1 gün önce...

Süryani Gencin Köyden CERN’e uzanan Başarısı

Mardin Fen Lisesi son sınıf öğrencisi olan Markus [...]

14 saat önce...

Kumar Oynayan ve oynatanlara rekor ceza

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kumar oynandığı beli [...]

1 gün önce...

Tüfekle yaşamına son verdi

Nusaybin'de tüfekle intihar ettiği ileri sürülen k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN