Çiçek, Artuklu'ya kadın eli değecek!

Çiçek, Artuklu'ya kadın eli değecek!
16 Kasım 2018 Cuma Saat 17:53 0

Mardin'e hanım eli değecek sloganıyla kolları sıvadığını kaydeden Mardin Üreten Kadınlar Derneği Başkanı Mine Çiçek, Artuklu Belediye Başkanlığına aday adayı oldu.

Mardin'de kadınlara yönelik çalışmalarıyla bilinen Mardin Üreten Kadınlar Derneği Başkanı Mine Çiçek, Artuklu'ya Kadın Elini değirmenin zamanı geldiğine inandığı için aday adayı olduğunu söyledi.

Mardin'de kendi ayakları üzerinde duran, kendine yetebilecek üreten, üretime ve ekonomik yaşama katkıda bulunacak bir kadın profili oluşturduklarına işaret eden Çiçek, farklı projelerle sınırlı sayıdaki kadına ulaştıkları projelerin artık bütün Artuklulu kadınlara yaymanın zamanının geldiğine inandığı için aday adalığı başvurusunu gerçekleştirdiğini kaydetti.

Gazetemizi ziyaret ederek, özelde Mardinli kadınlara genelde ise bütün Mardin'e katkı sağlayacak projelerini anlatan Çiçek, özellikle dezavantajlı durumda olan kadınların kendi başlarına ayakta durabilmeleri için yıllardır kafa yorduğunu anlattı. Çiçek, "Mardinli kadınları bünyesinde barındıran Mardin Üreten Kadınlar Derneğimizi, ardından da zengin ve lezzetli Mardin mutfağı üreten bir atölye oluşturduk. Bu mutfakta üreten, satış yapan, aile bütçelerine katkıda bulunup, çocuk okutan bir yığın annemizle önemli başarılara imza attık. Üreten kadınlarımıza hem istihdam alanı oluşturduk, hem de ürettiklerini satabilecekleri yurt içinde ve yurt dışında pazarlar bulmalarını sağladık. İşte bu ve buna benzer çalışmaları sadece kadınlarımızla sınırlı tutmayacak, işsiz gençlerimize kalkınma potansiyeli çok yüksek, tarım açısından, turizm açısından geleceği parlak olan tarihi şehrimizin geneline yaymak istiyoruz. Ben bu şehirde doğdum, burada yaşadım, burada yaşamaya da devam edeceğim, bu şehirden ayrılmayı hiç düşünmedim. Bu şehirle ilgili hayallerim var, bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için Artuklu'ya kadın elinin, kadın ruhunun, kadın hamaratlığı ve kadın zarafetinin yansımasının gününün geldiğine inanıyorum. Allah nasip ederse bunu hep birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum" dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

3 saat önce...

Midyat’ta meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı

Mardin’in Midyat ilçesinde hafif ticari aracın odu [...]

13 saat önce...

WhatsApp sohbetlerinde yeni dönem

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulama [...]

13 saat önce...

Dolarda yeni zirve!

Dolar kuru bugün ne kadar? (26 Ekim dolar - euro f [...]

13 saat önce...

Mangal Aşkı, Az kalsın mahalleyi yakıyordu

Derik ilçesinde bir apartmanın çatı katında mangal [...]

10 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN