Çocuklarının mutluluğu için her türlü zorluğa göğüs gerdi

Çocuklarının mutluluğu için her türlü zorluğa göğüs gerdi
12 Mayıs 2018 Cumartesi Saat 11:46 0

Yaz kış tarlalarda mevsimlik işçi olarak çalışıp 5 çocuğundan 3'ünün üniversite mezunu olmasını sağlayan fedakar anne Gazali Bahadır, diyalize giren oğluna da böbreğinin birini bağışladı.

Çocuklarının mutluluğu için her türlü zorluğa göğüs gererek türkülere, destanlara konu olan Anadolu'nun fedakar annelerinin en güzel örneklerinden biri de 58 yaşındaki Gazali Bahadır.

Kızıltepe ilçesinde yaşayan Gazali anne, eşinin rahatsızlığı nedeniyle evinin ve 5 çocuğunun bütün yükünü omuzlarına aldı. İlçedeki tarlalara tütün eken, yaz aylarında ise Ege ve Akdeniz'de mevsimlik işçi olarak çalışan Gazali anne, 5 çocuğundan üçünün üniversiteyi bitirmesini sağladı, ikisini de evlendirdi.

Bekar üç evladı için çalışmaya devam eden, pamuk gibi beyaz teni ve güleç yüzü nedeniyle çevresinde "pamuk anne" olarak tanınan Gazali anne, böbrek yetmezliği çeken 27 yaşındaki oğlu Durda Bahadır'a da "can" oldu.

Tereddüt etmeden böbreğini verdi

Yaklaşık 11 yıldır böbrek yetmezliği çeken, 7 aydır da diyalize giren oğlunun nakil olması gerektiğini öğrendikten sonra tereddüt etmeden gönüllü olan Gazali anne, tetkikler için oğlu ile Akdeniz Üniversitesi Hastanesine geldi. Hastanede yapılan tetkikler sonucu Gazali annenin böbreği oğluna nakledildi.

Hastanenin organ nakli merkezi başkanı Prof. Dr. Bülent Aydınlı'nın gerçekleştirdiği başarılı ameliyatla Durda Bahadır sağlığına kavuştu.

Gazali Bahadır, hastane odasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuklarının mutluluğu için elinden gelen her şeyi yapmaya çalıştığını söyledi.

Çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamaktan şimdiye kadar dişlerini bile yaptıramadığını anlatan Bahadır, "Hayatımı çocuklarıma adadım. Oğlum böbrek hastası olduğunu öğrenince çok üzüldü. Ben de 'Üzülme böbreğimi sana veririm' dedim. Kardeşlerimin 'Kadavradan çıkar, 58 yaşında sıkıntı yaşarsın' uyarılarına 'Anne böbreği oğluma iyi gelecektir.' diyerek karşı çıktım." dedi.

Tek başına çalışarak çocuklarının eğitim görmesini sağladığını vurgulayan Bahadır, "Her şeyi onların mutluluğu için yaptım. İyi bir gelecekleri, mutlu bir hayatları olması benim en büyük sevincim olacak." diye konuştu.

"Anneme minnettarım"

Nakille hayata tutunan yüksekokul mezunu Durda Bahadır ise, annesinin kendisine ikinci kez hayat verdiğini kaydetti. Nakil olduğu günü artık doğum günü olarak kutlayacağını belirten Bahadır, hasta olduğunu öğrendiği gün annesinin "Korkma oğlum, böbreğimi sanan veririm." sözünü hiç unutmadığını söyledi.

Annesinin kendisine hayat vereceğinden emin olduğunu ve bu nedenle hiç üzülmediğini dile getiren Bahadır, "Babam yaşlı olduğu için bize hep annem baktı. Evin reisi gibiydi. Anneme minnettarım." ifadesini kullandı.

Bahadır, gezgin olarak dünya turu yapmak istediğini ve naklin ardından çok çalışarak bu hayaline kavuşabilme umudunu taşıdığını sözlerine ekledi.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

YAŞAM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Su kuyuların elektriği kesildi, hayvanlar telef olmak üzere

Nusaybin'e bağlı kırsal Doğuş Mahallesinde su kuyu [...]

1 gün önce...

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

1 gün önce...

Köylülerin feryadı: Bir damla suya hasret kaldık

Mardin’de borç iddiasıyla kırsal mahallelerin elek [...]

1 gün önce...

Mardin Korona için teyakkuza geçti

“Normalleşme” sonrası vaka sayısında büyük bir art [...]

1 gün önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

14 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN