Cuma Hutbesini okuyan bir imam darp edildi

Cuma Hutbesini okuyan bir imam darp edildi
25 Ekim 2019 Cuma Saat 17:00 1

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan Barış Pınarı Harekatı konulu cuma hutbesini okuyan bir cami imamı darp edilmek istendi.

Mardin Müftülüğüne bağlı İstasyon Camisinde görev yapan imam hatip Nurullah G. okuduğu cuma hutbesi sonunda cami cemaatinden bir imam ile tartıştı. Yaşanan tartışma daha sonra arbedeye dönüştü.

Diyanetin gönderdiği Cuma hutbesini okuduğu gerekçesiyle darp edildiğini savunan Nurullah G. olay yerine gelen polisler aracılığı ile Mehmet Selim Ş.'den şikayetçi oldu. Mehmet Selim Ş. ise ifadesinde Nurullah G. ile araç park sorunundan dolayı tartıştığını öne sürdü.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma ise devam ediyor.

Hutbede şu ifadelere yer verildi

Mehmetçiğin cepheden cepheye koşarken vatan sevgisini daima en önde tuttuğu vurgusunun yer aldığı hutbede, Hazreti Muhammed'in "Allah, sadece kendi yolunda cihad etmek ve kelimeitevhidi doğrulamak üzere sefere çıkan kimseyi cennete sokmaya veya çıktığı evine sevap ve ganimet ile döndürmeye kefil olmuştur." diye buyurduğu anımsatıldı.

Hutbede, Mehmetçiğin de bu muştuyla yürüdüğü belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Mevsimlerden en çok baharı, aylardan en ziyade ağustosu severdi ama şu ekim günlerinde de yürüdü. Terörden bunalanlara barış, huzuru kaçırılanlara huzur, yüreği tutuşanlara serinlik dağıtmak üzere… 'Barış Pınarı' dedi yürüyüşünün adına. Yanında da arkadaşları, eşten dosttan tanışları, kardeşleri… Kimimizin evladı, kimimizin kardeşi… Bizim çocuklarımız, hepimizin ciğerpareleri…

Aziz müminler! Mehmetçik, geceleri gündüze, gündüzleri geceye sığdırmak için zamanı ve mekanı unutmuş koşuyor…Mehmetçik, teriyle ve kanıyla dünya tarihini yeniden yazıyor. Onun koruduğu sınırlarımızda, yalnızca ülkemizin değil, bütün insanlığın kaderi hercümerçten kurtuluyor."


"Hainlerin oyunları bozulacak, hileleri başlarına dolanacak"

"Gevşemeyin, üzülmeyin. Eğer iman etmişseniz üstün olan sizlersiniz." buyrulan Kur'an-ı Kerim'in de barış yolunda kahraman Türk ordusuna umut olduğu aktarılan hutbede, "Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler; Allah'ın lütuf ve kereminden kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde Rableri yanında rızıklara mazhar olmaktadırlar." ayetine atıfta bulunuldu.

Hutbede, "Hiç şüpheniz olmasın ki, Cenabıhakk'ın yardımıyla, hainlerin oyunları bozulacak, zalimlerin tuzakları ayaklarına, hileleri başlarına dolanacaktır. Mehmetçik siperleri tuttukça, bütün düşmanlarımızın da, onların içimize saldıkları zavallıların da hayalleri hakikatlerimize; tuzakları imanımıza çarpacak, kışkırttıkları terör selinin içinde kendileri boğulacaktır. Ordumuz barış uğruna ilerledikçe, ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde masumlar, kadınlar, çocuklar güven ve huzura kavuşacaktır." ifadelerine yer verildi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doktorun gözünden Kovid-19 ile mücadelede

Mardin Devlet Hastanesi uzman doktorlarından Gamze [...]

1 gün önce...

Başkan'dan Tıp Kazanan Öğrencilere Altın Ödülü

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) yerleşti [...]

1 gün önce...

Karantinadan kaçana hapis cezası geliyor

Artan vaka sayıları yeni toplumsal önlemleri günde [...]

1 gün önce...

Elektriğe ve doğalgaza 1 yılda yüzde kaç zam geldi

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan ver [...]

1 gün önce...

Üniversiteden Online Ortamda Dil, Düşünce ve Din Kongresi

Mardin Artuklu Üniversitesi, Mardin Büyükşehir Bel [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN