Cumhuriyetin 96. Yıl Coşkusu

Cumhuriyetin 96. Yıl Coşkusu
29 Ekim 2019 Salı Saat 16:00 0

Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümü Mardin'de coşku ile vatandaşların katılımıyla kutlandı. Yağışlı hava nedeniyle Atatürk Kültür merkezi'nde yapılan kutlamalara ilgi büyük oldu. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, il protokolü, kurum müdürleri, öğretmenler, yarışmalarda dereceye giren sporcular, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Artuklu Üniversitesinde büyük salonda düzenlenen kutlama tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı konu alan şiirlerin okunmasıyla devam etti.

Törende konuşan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, cumhuriyetin ulusumuza kalan en büyük miras ve vazgeçilmez bir milli değer olduğunu söyledi.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, kutlama programında yaptığı konuşmada, “Bugün tarihi şan ve şerefle dolu yüce ulusumuzun yedi düvele karşı göğsünü siper edip İstiklal Mücadelesini vererek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin 96. Yıl dönümüdür kepimize kutlu olsun” dedi.

“Cumhuriyet, Türk Milletinin bağımsızlık ve hürriyetinin asla taviz vermeyeceğinin bir ifadesidir” diyen Yaman, Cumhuriyetin bugün her zamankinden daha kuvvetli ve her zamankinden daha emin adımlarla ilerlediğini vurguladı.

Türkiye Cumhuriyetinin her zaman iç ve dış düşmanlarının olduğunu ve var olmaya devam edeceğini belirten Yaman, “Dün olduğu gibi bugünde kendine karşı oynana her türlü oyunu, oyunun sahiplerinin suratlarına çarpacak olan bu millet, gelecek yıllara mührünü vurma azim ve kararlığındadır” diye belirtti.

Yaman, şöyle devam etti: “En son Barış Pınarı Harekatın ile bunu tüm dünyaya göstermekteyiz. Bir taraftan içerde birliğimizi güçlendirirken diğer taraftan tarihi misyonumuz olan mazlumlarının sesi ve sığınağı olmaya şimdiye kadar olduğu devam edecek ve dünyayı aydınlatacağız. Devlet ve millet olarak yarınlarımıza güvenle bakabildiğimiz bir ortamda başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin, terörle mücadelemizin, sınır ötesi operasyonlarımızın, Barış Pınarı Harekatımızın tüm kahramanlarımızı, eşsiz fedakarlıklarla, milletimizin gönlünde taht kuran ve ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anarken tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum”

Yaman, daha sonra, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalyalarını verdi. Program, öğrencilerin sergilediği yöresel oyunlar ile son buldu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gazeteci Mihdi Aydoğan'ın acı günü

Gazeteci Mihdi Aydoğan'ın babası Sultan Aydoğan 56 [...]

1 gün önce...

Limakport limanı Mardin’de İş adamlarına tanıtıldı

LİMAKport İskenderun’un Mardin Merkezli Doğu ve Gü [...]

1 gün önce...

Kızıltepe operasyonundan 4 tutuklama kararı

Kızıltepe’de, PKK/PYD üyelerinin ülkeye yasa dışı [...]

1 gün önce...

Ulusal bir gazete daha kapandı

Türkiye'nin yazılı basın eserlerinden biri daha bu [...]

15 saat önce...

Maddi durumu yetersiz ailelere yardım

Midyat İlçe Jandarma Komutanlığı personelleri, mad [...]

11 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN