Dargeçit Şehitleri gözyaşları arasında memleketlerine gönderildi

Dargeçit Şehitleri gözyaşları arasında memleketlerine gönderildi
03 Eylül 2016 Cumartesi Saat 11:32 0

Dargeçit ilçesinde terör örgütü PKK'lı bir grubun ilçe girişindeki kontrol noktasına düzenlenen saldırıda şehit olan 3 güvenlik görevlisi için tören düzenlendi. Dün akşam sıralarında düzenlenen roketli ve uzun namlulu saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mansur Cansız, Jandarma Uzman Onbaşı Cem Kanbur ve Geçici Köy Korucusu Yılmaz Alpsoy'un cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

Mardin 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığındaki Selen Kışlasında düzenlenen törene, Vali Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Kurmay Albay Altan Er, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ahmet Zafer İzcan, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Mardin Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Türkiye Geçici Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Tören, şehitler Cansız, Kanbur ve Alpsoy'un Türkiye bayrağına sarılı naaşları katafalka konulması ile başladı. Saygı duruşu ve öz geçmişlerinin okunması ile devam etti.
Şehit yakınları gözyaşı döktü, şehir korucun yakınları da Kürtçe ağıt yaktı.
Mardin Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı da şehit yakınlarını teselli etmeye çalıştı.
Törende şehitleri silah arkadaşları adına Piyade Üsteğmen Yasin Toy, yaptığı konuşmada, huzur ve güven ortamını bozarak, masum vatandaşları bile bombalamaktan çekinmeyen terör örgütünün bu saldırıları ile kirli yüzünü tekrar gösterdiğini söyledi.
Toy, " Hukuku insan temel hak ve özgürlüklerini dilinden düşürmeyen ancak devletimizin sunduğu tüm imkanlardan faydalanarak insanlığa, hukuka, demokrasiye ve özgürlüğe tamamen aykırı en alçak cinayetleri işleyenler ve bu cinayetlere alkış tutanlar şunu asla unutmasınlar, Türkiye Cumhuriyeti devleti kanunları önünde yaptıkları bu caniliklerin hesabını mutlaka vereceklerdir."dedi.
Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun 'un okuduğu duanın ardından helallik istedi.
Törenden sonra Şehit Cansız'ın naaşı Sakarya, Şehir Kanbur'ın cenazesi Bartın'a ve Şehit Alpsoy'un naaşı da cenazesi Midyat ilçesine gönderildi.
Terör örgütü PKK mensuplarının Dün Dargeçit-Midyat karayolundaki kontrol noktasına roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırısında 2 asker ve bir korucu şehit olmuş, 2 güvenlik görevlisi de yaralanmıştı.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cumhuriyetin 97. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü kaps [...]

1 gün önce...

Mardin esnafından örnek davranış

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde evleri yangında küle [...]

1 gün önce...

Midyatlı kadınlardan muhtaç ailelere yardım

Midyat Girişimci Kadınlar Derneği (MİGKAD) Başkanı [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü Nusa [...]

1 gün önce...

Mevlid Kandili dua ve salâvatlarla idrak edildi

​Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN