DEDAŞ Binası Mühürlendi

DEDAŞ Binası Mühürlendi
23 Ocak 2015 Cuma Saat 13:48 0

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ’nin (DEDAŞ), borcu bulunduğu gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresine (MARSU) ait içme suyu sağlayan pompaların elektriğini kesmesi üzerine Midyat Belediyesi de DEDAŞ Midyat İşletme Şefliği hizmet binasını mühürledi.

Beyazsu mevkiinden gelen ilçeye su pompalayan tesisin elektriği, biriken borç yüzünden DEDAŞ tarafından kesildi. Elektriğin kesilmesiyle ilçe susuz kaldı. Bunun üzerine Midyat Belediyesine ait zabıta ekipleri, Bahçelievler Mahallesinde bulunan DEDAŞ İşletme Şefliği binasını ‘İşyeri açma ve çalıştırma’ ruhsatı olmadığı gerekçesiyle mühürledi.

Mühürleme işlemine ilişkin açıklamada bulunan zabıta görevlilerinden Mahmut Araz, "5393 sayılı Belediye Kanunun 15. Maddesi gereği, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadan herhangi bir işyeri faaliyette bulunamaz. Dört aydır da bu işyeri ikazlarımıza rağmen ruhsatı almadı o yüzden şu anda mühürlüyoruz." dedi.

Yapılan işlemlerin ardından, Kazım Karabekir Caddesi, Palmia Apartmanı'nda bulunan işletme şefliği mühürlendi. MARSU Midyat Şefliği Müdürü M. Emin Özel ise DEDAŞ binasına gelerek, zabıta ekiplerine ve Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’na verdiği destekten ötürü teşekkür etti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

Hükümlü koğuşu spor salonuna çevrildi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve GAP Bölge Kalkın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN