DEDAŞ'dan borçlulara ödeme kolaylığı

Dicle Elektrik, Mardin'de elektrik borcunu olan çiftçilere büyük kolaylık sağlayacağını açıkladı.

EKONOMİ
PAYLAŞ:

Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürü Halil Homan, geçmiş dönem borçları bulunan ve ödeme yapmak isteyen aboneler için gecikme cezaları, icra masrafları hususlarında ödeme kolaylıkları sağlanacağını, ancak borçlarını ödemeyen aboneler için yeni yılda hiçbir istisna ve kolaylık sağlanmayacağını, tarımsal sulamada kullandıkları elektriğin kesileceğini belirtti.

Homan, Mardin ovasında tarımsal sulama için gereken suyun tamamının açılan derin kuyulardan temin edildiğini belirterek, yıldan yıla azalan su miktarından dolayı kuyu derinliklerinin ortalama 600-700 metreye ulaştığına dikkat çekti.

Homan, “Mardin ovasına uygun seçilecek ürünlerin ekimi, modern sulama sistemlerinin kullanılması ve yapımı devam eden Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında tarla başına kadar sulama kanallarının yapılarak hizmet vermeye başlaması, bölgede elektrik tüketim maliyetlerini azaltacaktır.” dedi.


YORUMLAR

  • hemen kesmezseniz namertsiniz...

    dedaş hemen kes hiç bekleme yeddibin çiftçi zaten icralık elinden geleni ardına koyma bu millet keriz deyil bir yerine on aliyorsun dehaydı oradan kurtlar vadisi soyguncuları mehmet bulut 50 tirilyon gütürdü kim ona ne dedi hiç tek kuruş verecek deyiliz .....

Yorum Ekle