Demir: AK Parti Büyükşehir'i Alacak

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Tarık Demir, kendisine görev verildiği taktirde Mardin ve ilçeleri için yapmayı planladığı projeleri yaptığı yazılı açıklama ile kamuoyuyla paylaştı.

Açıklamasına; “Ak Parti Büyükşehir’i Alacak” ifadeleriyle başlayan Demir, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sürecine başlandığı günden beri, AK Parti il ve ilçe teşkilatları başta olmak üzere tüm Mardinlilerle, Mardin’in geleceğini konuştuklarının vurguladı ve yapılacak ilk büyük şehir seçiminin AK Parti’nin zaferiyle nihayetleneceğinin sözlerini ekledi.
Tarık Demir, Mardin il genelini kapsayacak hizmetlerini anlattı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti teşkilatlarımızı, esnafımızı, köylümüzü, tüccarımızı ve gençlerimizi dinliyoruz. Onların geleceğe dair düşüncelerinden ve tespitlerinden istifade ediyoruz. Tabana dayanmayan ve tabanı dinlemeyen siyaset döneminin artık geride kaldığını söylüyoruz. Büyükşehir Belediyesinin Mardin için tarihi bir fırsat olduğu herkesin ortak fikri. Bizler de profeyonel ekibimizle birlikte şehrimizin ana sorunlarına çözümler üretmeye devam ediyoruz. Ana başlıklar halinde değineceğimiz konular, inşallah adaylığımızın ilanıyla beraber detaylarıyla kamuoyuyla paylaşılacaktır.
Bu çerçevede Mardin merkez için Kuzey ve Güney çevre yolu ulaşım projelerimiz ile Büyükşehir’e yakışır bir ulaşım altyapı ağı oluşturularak yenilikçi ve kentimize nefes aldıracak kalıcı çözümler sunmayı hedefliyoruz.

Doğu çevre yolu tünel bağlantısı ile Güney ve Kuzey çevre yolları bağlanarak şehrin ulaşımı rahatlatılacaktır.

1.Cadde, Tramvay projesinin hayata geçirilmesi ile hemşerilerimizin ve esnafımızın yüzünü güldürecek, turizmin cazibe merkezi olacak hareketli ve tarihi bir çarşıya dönüşecektir.

Yeşil çevre çalışmalarıyla insanımız nefes alacak, yeni kentsel planlamalar ve yeni yaşam alanlarının oluşturulmasıyla şehir hayatı yeni ferah ve nezih ortamlara kavuşacaktır.

NUSAYBİN
Nusaybin tarihte üstlendiği ticari, bilimsel ve kültürel rollerine yeniden kavuşacak, sınır ticareti gelişmelere paralel canlandırılacaktır.

KIZILTEPE
Kızıltepe’de tarımsal üretim desteklenecek, sorunlar giderilecek ve kurulacak Modern Çöp Depolama ve Arıtma tesisi ile insanımızı rahatsız eden çöp sorunu kökten çözülecektir.

MİDYAT
Midyat’ta Kültür Merkezi için kollar sıvanacak, yeşil alan çalışmaları hızlandırılacaktır. Kültür ve İnanç Turizminin geliştirilmesi için yapılan çalışmalar desteklenecek ve turizmin altyapısı güçlendirilmeye devam edilecektir.

SAVUR
Savur ilçesi tarihi ve kültürel özellikleriyle ön plana çıkarılacak ve turizmin yeni merkezlerinden biri haline getirilecektir.

DERİK
Derik’in içme suyu sorununa el atılacak ve Derikli hemşehrilerimizin temiz içme suyuna kavuşması sağlanacaktır.

MAZIDAĞ, ÖMERLİ, DARGEÇİT ve YEŞİLLİ ilçelerimizin altyapı, ulaşım ve su sorunlarının giderilmesi için Büyükşehir Belediyesinin tüm imkanları seferber edilerek insanımız, hak ettiği yaşam standartlarına kavuşturulacaktır. Tüm ilçelere doğalgaz ağının ulaştırılmasıyla Mardin halkının yaşam kalitesi yükseltilecektir.

Büyükşehir Belediyesi kaynaklarının doğrudan hizmete dönüştürülmesi temel ilkemizdir. Bu hedeflerimiz, gerçekleştirilemeyecek hedefler değildir. AK PARTİ Mardin Büyükşehir’i alacak ve tüm Mardin’e hizmet yağacak. BİRLİKTE; ÖZGÜRCE… Sloganıyla yola çıktık.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Mardinli hemşerilerime selam, sevgi ve saygılarımı iletiyorum."

BÜYÜKŞEHİR ADAYI TARIK DEMİR'İN MARDİN İÇİN HAZIRLADIĞI

 PROJELERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

http://www.mardinlife.com/AK-PARTi-MARDiN-BUYUKSEHiR-BELEDiYE-BASKAN-ADAY-ADAYI-TARIK-DEMiR-videosu-168/

YORUMLAR

 • Zeyni kaplan kardeşim sana ulaşabileceğim adres yada cep telefonu varmıdır?? acil bir konuyu görüşmem lazım senlen

  slm arkdaslar bana kalsa mardn byuk sehr olmassına olr ama daha o sevye de degl dgru durst bi alt yapısı yok v.b

  DERİK ilçemiz ,Belediyecilik anlamında bu güne kadar doğru dürüst bir hizmet görmedi.Belediye kaynakları çar cür edildi.Yandaşşlara peşkeş çekildi.Bu yüzden sokaklarımız berbat.Çökler ve pislikler İlçe merkezinde eksik olmuyor.Gerçi bunları demeye hiç gerek yoktur. BU Güzel İlçemde bir gezseniz hemen sizde farkedersiniz.BU yüzden Derikimiz için bir değişiklik şart oldu. Kaçınılmaz oldu.Bunu tüm arkadaşlarım ve çevrem dile getiriyor.Temennimiz de iyi hizmet yapacak bir adayın derik ve Büyükşehir de kazanmasıdır. Büyükşehir VE DERİK adayım Ak Parti.

  MERDİNİ Arkadasım aday adayını tanımıyorum.Savunduğu fikir ve bulunduğu parti içindeki bir düzenden söz ediyorum.konuşulan iddaa edilen sorulara ne belediye baskanı nede ak parti il baskanlığı verecek cevapları olmadığından bu aday adayı arkadasımıza bir fırsat verip projelerinin arasına şayet yapılmıssa bunun hesabını soracağını demesini bekliyoruz.sonucta bu sorulardan yara almıs insanlar bu partiye oy atacak halleri yoktur sanırım.Ayrıca beni eleştirmeni değil bu soruları senınde sormanı beklerdim.Aday adayı kardeşimize başarılar

  AHMET EFENDİ .... az çı dıbejım .Tamburamı Çı Dıbeje.... Arkadaşım Allah Aşkına senin bu soruların Bu aday arkadaşımızla ne alakası vardır. ? Açıklarmısın?. Bu soruları şimdeki Bld. Başkanına sor.
  Bu kadar iyi proje üreten adayı canı gönülden destekliyorum.ALLAH yolunu açık etsin. AMİN.

  YANİ SEN BELEDİYE BAŞKANI OLURSAN DERİK TEMİZ SUYA KAVUŞACAK DEĞİL Mİ?ÖYLEYSE HİÇ BELEDİYE BAŞKANI OLMANA GEREK YOK.BELEDİYEMİZDEN MEMNUNUZ.KAYNAK OLURSA ZATEN BELEDİYEMİZ GEREKLİ HİZMETLERİNİ YAPACAKTIR.ÇIKIŞ YAPMANA İHTİYACIMIZ YOKTUR.HALKIN BELEDİYESİNİ BİLEN BİLİYOR ZATEN.İKTİDAR GÖCÜYLE DEĞİL HALKIN GÖCÜYLE YAPAN KAZANIR..BUNU HİÇ UNUTMAYIN LÜTFEN..

  Ümidim odurki bu yerel seçimlerde Mardin Büyükşehir'e yakışır,hizmet aşkı ile yola çıkan,bunun yanında kuvvetli bir çalışma ekibi ile iş başına gelecebilecek bir aday seçilir.Bende ferhat arkadaşımızın görüşlerine katılmadan edemiycem.Hakikaten bu adayla ilgili çok olumlu kanaatler duyduk.İkna ediciliği,heyecanı ve davaya inanmışlığı takdir edilecek derecede.Özellikle Büyükşehir için yapmayı planladığı gerçekleşebilir projeler ile halkın karşısına çıkması vizyonunu ispatlaması açısından dikkat çekici.Eğer gerçekten Başbakanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanıyken olduğu gibi güçlü bir ekibide yanına almayı becerebilirse bence bu aday Mardinin çehresini değiştirebilir.Mardin için herşeyin hayırlısı olsun..

  Mardinliler farkındamısınız bilmiyorum, ilk defa bir aday elle tutulur projelerle karşımıza çıkıyor. Hakkında çok iyi şeyler duydum. Eğer gördüklerimiz ve duyduklarımız doğruysa bu adaya sahip çıkalım. Söylendiği gibi ikna edici biriyse bu tüm mardin halkına yansıyabilir. Zeyni ve Ahmet rumuzlu arkadaşlar, bu söylediklerinizin aday adayıyla ne ilgisi var? Gidin onları belediye başkanına sorun. Bu dinamik ve vizyonlu genç adam mardin'in kaderini değiştirebilir.

  Ahmet kardeşimin sorduğu ve cevap alamadığı sorulara en azından Ak parti genel merkezinden biri cevap vermesini, halkı aptal yerine koyanları teşhir edip partiden ihraç edilmelerini istiyoruz ama maalesef söylenenler ayyuka çıkmış parti halen halkını görmezden geliyor bunun bedeli Mardin'de çok ağır olacak herkes muzdarip Allahtan korkun!!..

  Sayın adaya tek bir söz : DARI - AMBARINDA meselesi

  Kardeş allah yolunu açık etsin. bu işe inanmak bile yetrlidir. İnanmak başarmanın yarısından fazlasıdır. Allah izin verirse bu iş olacak. Yolun ve bahtın açık olsun.

  Aday adaylarının hiç birini samimi bulmadığımdan Ak Partiye verdiğimiz oyumuzu ailecek Hüdapar'a verceğiz , benim gibi düşünen çok fazla

  Mardin belediyesi hakkında yazılan her yoruma cevap veren yöneticiler nedense sorulan bu sorulara cevap vermemekte ısrar ediyor.Aslında ck basit sorular bunlar.Her fırsatta yapılan işler için bilbordlara ilan asanlar neden bu basit sorulara cevap vermediklerini biri açıklasa çok memnun olacam.iSTERSENİZ SADECE BİRİNİ BEN CEVPLAYAYIM TAPULARI YENİ ÇIKAN YENİŞEHİRDEKİ APARTMAN YÖNETİCİLERİNE SORARSANIZ KAT MÜLKİYETİ İÇİN BELEDİYE KORİDORLARINDA NELERİN PAZARLIK EDİLDİĞİNİ NE KADAR İSTENDİĞİNİ SİZE ANLATIRLAR.VERENLERİN TAPULARINI ALDIKLARINI VERMEYENLERİN İSE HALEN ALAMADIKLARINI.
  1-Belediyelerin taşınmazları nedir bunlar kimlere ve ne kadara verildi,
  2-belediye başkanı başkan yardımcıları ve meclis üyelerinin yakın akrabalarının mal varlığı bu dönemde ne kadar arttı, belediyeye ne kadar boru ne kadar parke taşı döşendi ve ihalesi kimlere verildi
  3-belediyenin şu ana kadar borcu ne kadar, devlet ne kadar para gönderdi ve bu paralar hangi yatırımlarda kullanıldı
  4-Rayiç bedelleri nasıl hesap edildi, encümen üyeleri komisyon aldılar mı, belediye işçilerinin içerdeki paraları karşılığında kimler aracılık yapıyor
  ve bundan ne kadar para kazanıyorlar
  5-savcılığa intikal eden dosyaların içerikleri nedir ve neden soruşturma başlatılmadı
  6-piyasada dedikodusu yapılan komisyonlar ve para havuzu için kimler hangi iş adamları aracılık yaptı ve karşılığında ne kadar para verildi
  7-belediye için alındığı iddia edilen daireler nerede ve bunlar kimlerden alındı
  8-başta imar müdürü olmak üzere, fen işleri müdürü, hesap işleri müdürü ve diğer müdürlerin mal varlıkları nelerdir?
  9-şu ana kadar kaç ihale yapıldı ve ihaleler kime verildi
  10-otogar, katı atık ihalelerini kim aldı ve ne karşılığında aldılar
  10-belediye şu ana kadar hangi kalemlere ne kadar para harcadı
  11- havuz sistemi var mı varsa komisyon paralarını taşıma ve aklama işlerini kimler yapıyor.

Yorum Ekle