Demir: Mardin’in sahip olduğu değerleri iyi değerlendirmemiz lazım

Demir: Mardin’in sahip olduğu değerleri iyi değerlendirmemiz lazım
05 Mart 2011 Cumartesi Saat 10:31 0

Ak Parti’den Milletvekili aday adaylığını açıklayan Mali Müşavir Fethullah Demir, Cumhuriyetin 100. Yılında Mardin, bölge kentlerine gelişimde öncü, Türkiye’de ise lider kentlerin arasında yer alacağını söyledi.

Seçim çalışmalarını yaptığı ziyaretlerle sürdürerek halktan destek isteyen AK Parti Mardin Milletvekili Aday adayı Mali Müşavir Fethullah Demir, Mardin’i sahip olduğu değerleri iyi işleyip, Ak Parti İktidarının 2023 Türkiye vizyonuyla örtüşen paralellikte kenti hem turizm, hem sanayi, hem de tarım kenti haline gerçek manada getireceklerini söyledi. Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret ederek destek isteyen Aday Adayı Fethullah Demir, Mardin’in geçmişten gelen ve her fırsatta dile getirilen hoşgörü kültürü temelinin altında aslında yatan gerçeğin danışma ve istişare kültürü olduğunu hatırlattı. Son dönemlerde bu kültürün temel direği olan danışma ve istişarenin neredeyse ortadan kaldırıldığına işaret eden Fethullah Demir, “Güçlü bir Mardin’i bir birimize sorarak, bir birimize danıştırarak oluşturabileceğimize inanıyorum. İşte bu ziyaretlerimde bunu tatbik etmeye çalışıyorum. Bir çok sivil toplum örgütünde aktif üyeliğim bulunduğu için bu gibi oluşumlarda çıkan fikir ve görüşlerin ne derece yaratıcı ve üretken olabildiklerini biliyorum. Mardin’e hizmet etmeye talip olan biri olarak bu derneklerimizi, meslek odalarımızı ziyaret edip fikir ve görüşlerine başvurup, görüş alışverişinde bulunuyoruz. Yaptığımız görüşmelerde; 2023’ün Mardin’inde GAP Suyu’nun gelişiyle Mardin Ovası’nın yeniden nasıl dünyanın tahıl ambarı olabileceğini, İnanç ve tarih turizmine yönelimin olduğu bir dönemde kentin bu alanıyla sahip olduğu değerleri daha iyi nasıl pazarlanılabileceğini.  Ve tabi Mardin’in Suriye ve Irak ile olan yakın sınır komşuluğunun getirdiği avantajı güçlü bir sanayi kentine nasıl dönüştürülebileceğini irdeliyoruz.” diye konuştu.

Fethullah Demir, Mardin’in gerçek kimliğine kavuşabilmesi için kişisel ihtiras ve saplantılardan kurtularak memleket adına istişare ve danışma kültürüyle her kesin ve her kesimin fikrini alarak ortak bir kanıya vararak kentin rotasının tespit edilmesi gerektiğini savundu.

Demir, Mardin’in rotasını sadece Mardinli sivil toplum kuruluşlarıyla değil, Mardin dışındaki ve özellikle gelişmişliğiyle öne çıkan kentlerin sivil toplum kuruluşlarıyla da görüşülmesi gerektiğinin altını çizerek; Ankara İşadamları ve Sanayicileri Derneği olan (ANKİSAD)’ın bir üyesi olarak söz konusu doğu batı buluşmalarına da köprü olabileceğinin de sözlerini ekledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'de trafik kazası: 2 yaralı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde sürücüsünün direksiyo [...]

1 gün önce...

Millî Eğitim Bakanlığı'ndan LGS ve YKS açıklaması

Millî Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "L [...]

1 gün önce...

Mardin'de kısıtlamanın kalkmasının ardından yoğunluk başladı

Mardin'de sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiy [...]

1 gün önce...

Mardin’de 434 aileye ayni ve nakdi yardım ulaştırdı

İnsani yardım çalışmalarına devam eden Mardin Umut [...]

1 gün önce...

Mardin Ovası’nda tarım arazilerinin imara açılmasının önüne geçilecek

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Mezopotamya Ovası’n [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar