Demir'den 7 Haziran seçimleri değerlendirmesi

Demir'den 7 Haziran seçimleri değerlendirmesi
03 Haziran 2015 Çarşamba Saat 13:56 1

AK Parti 23. Dönem Mardin Milletvekili Mehmet Halit Demir, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

7 Haziran seçimleri öncesinde değişik bir seçim süreci, hesap ve senaryolarının havada uçuştuğuna dikkat çeken Demir, bir taraftan ülkeyi dip noktalardan alıp gerek dünya dengeleri arasında gerekse de kendi içerisinde önemli bir güç haline getirmiş olan AK Parti, diğer bir taraftan ise karanlık güç odaklarına işaret etti.
Ülke tarihine bakıldığında; AK Parti’nin geçilmesi yada aşılması imkansız gibi görünen bir çok sorunu çok ciddi riskler alarak aştığını ifade eden Demir, “Bütün bu başarılar hiç şüphesiz sahip olduğumuz inanca samimi bir şekilde inanan cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halktan aldığı gücü diğer beşeri güçlerin üzerinde tutması sayesinde olmuştur. Diğer taraftan ise; yönetimi elde etme adına her türlü haksız ve soysuz girişimi mubah gören, siyasal yapılar hiç bir zaman halkın gönlünde bir yer edinemediler. Her an halka rağmen yapılan ve çevrilen entrikaların hesabını verme korkusuyla ayakta kalma çabası içinde oldular. Bugün ülkemizdeki seçim atmosferini; kendi halkını üstün Irk gören ve büyük coğrafyaların hayalini kuran Siyonistler ile kendi medeniyetinin ve sömürünün mücadelesini veren batılıların sürece her zamankinden daha fazla yüklendiğini görüyoruz. Bütün bu yapılar, kendi inanç ve ilkeleri doğrultusunda her türlü geçişkenliği AK Parti aleyhine sonuna kadar kullanmaktadırlar. Bu ülkede müsebbibi oldukları her türlü hakaret çifte standart ve ölümlere karşı koyan Kürtler'i yerel bir güç olma dışında bir imkan tanımayanların bugün asıl amaç ve hedeflerine varma adına bu kesimlere her türlü desteği sonuna kadar verdiklerini görüyoruz.” dedi.

Demir, söz konusu kesimlerin asıl aktör Recep Tayyip Erdoğan’ı yıktıktan sonra şu an kendilerine destek verdikleri yapıları kolaylıkla diskalifiye edeceklerinin hesabında olduklarını kaydetti.

Demir, değerlendirmelerine şöyle devam etti: “Bu aktörlerden iyi niyetliliğinden şüphe duymadığı Selahattin Demirtaş’ın yanı sıra verilen her türlü rolü sadece ihtirasları uğruna oynayan diğer aktörlerin birikim ve tecrübesizliğine baktığımızda hesapların acemice hazırlanmadığını görüyoruz. Burada Sayın Demirtaş'ı ayrı tutuyorum; zira birikim ve tecrübesi ne olursa olsun ilkeli duruşunu sonuna kadar devam ettireceğinden hiç şüphem yok. Ancak, içinde bulunduğu yapı bireysel bazdaki ilkeli duruşlarını, amaçlarına ters düştüğü an emeği, saygıyı, yada sıralayabileceğimiz bütün değerleri bir an bile düşünmeden dikkat çekmeye çalıştığımız o dairenin yada yapının dışına atarak hesapları o yönde göreceklerdir. Bu senaryoların her biri; toplumla bütünleşmiş Ak Parti siyasal hareketine vereceği zarar, gerçekte bu hareketin kendi halkının medeni anlayışı olan mutlak eşitlik ilkesinden uzaklaştığı oranda olmayacaktır. Bu yapının içine girmiş, sızmış şoven ve ilkel milliyetçiler hizmet ettikleri güçleri öne çıkarma adına, arazide yada halkın gönlünde hiç bir yer edinmemiş inisiyatif alamayacak, ülkedeki gelişmeleri yorumlamaktan aciz isimleri öne çıkararak en büyük darbeyi vurmuş, bu hareketin istikametini de malesef yanlış yöne çevirmişlerdir.”diye konuştu.

HDP’nin içindeki unsurlarda seçim stratejilerini ve başarılarını tamamen ‘Anti Tayyip’ algısı üzerine kurguladıklarını ifade eden Demir, açıklamalarını şöyle tamamladı:

“AK Parti’nin içine sızmış şövenistler, Recep Tayyip Erdoğan'ı MHP çizgisine ısındırmayı HDP’nin geliştirmiş olduğu ‘Anti Tayyip'çi duruşla sağlamaya çalıştığı gibi Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürtlere olan bakışını da bu sayede kökünden değiştirmeyi amaçlamaktadırlar.
Görünen o ki bütün bu senaryolar ciddi bir çalışmayla her geçen gün Süreci Kürtlerin lehineymiş gibi gösterip, Kürtleri yine oyunun ortasına alıp bu ülkedeki kazanımların tamamını yok etmektir. Böylece malum güçler, henüz iyileşmemiş çatışma yarasını yeniden açıp bu sayede ortalığı dağıtıp kasıp kavurup emellerine ulaşmayı tezgâhlamış durumdalar. AK Parti tüm bu senaryolar sayesinde kendini daha iyi tanıma Fırsatı yakaladı. Bu sayede muhtemel bir kayıp sonun başlangıcını değil; bu ülkenin büyümesi ve güçlenmesi için çok iyi bir fırsat doğuracaktır. Yani Ak Parti bu süreçten de Karlı çıkacak çünkü sayısal gücü olmasa da kadro gücünü arttırma ve tanıma fırsatını yakalamış olacaktır.”


YORUMLAR :::

  1. Dunaysır
    05 Haziran 2015 Cuma Saat 13:26 CEVAPLA
    6

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Çelik: Vali Yaman'a sahip çıkmak Mardinlilerin görevidir!

Kanaat Önderi İşadamı Süleyman Çelik, bir hentbol [...]

1 gün önce...

Demirkaya: Halk Kütüphanesi inşasına bu yıl başlanacak

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Kız [...]

1 gün önce...

PKK'ya ağır bir darbe daha

Mardin’de bir haftadan beri Bagok kırsalında devam [...]

1 gün önce...

Eşeklere çarpmamak için Kaza yaptılar

Midyat ilçesinde yola çıkan 3 eşeğe çarpan otomobi [...]

1 gün önce...

Mardin İl Ticaret Müdürlüğü görevine yeni atama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aralarında Mardin'in de bul [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN